Британський прем’єр Борис Джонсон летить у Брюссель рятувати вільну торгівлю Британії з ЄС
- Подробиці
- Опубліковано 09.12.2020 13:32
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3257
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон зробить одну з останніх спроб домовитися про вільну торгівлю з Європейським Союзом у той час, як 31 грудня вибігає термін дії правил спільного ринку і митного союзу Великої Британії з ЄС.
Джонсон проведе у середу переговори за робочою вечерею з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, повідомляє «Голос Америки».
Велика Британія офіційно вийшла з Євросоюзу 31 січня 2020 року, але сторони тоді домовилися, що упродовж 11 місяців триватиме перехідний період зі збереженням безперешкодного руху товарів.
Переговори офіційних делегацій Лондона і Брюсселя про умови торгівлі зайшли у безвихідь у той час, як до кінця перехідного періоду залишилося три тижні.
Деякі коментатори припускають, що ми є свідками жорсткої тактики переговорів, коли сторони висувають наперед неприйнятні вимоги і затягують компроміс до крайнього терміну, сподіваючись отримати поступки.
Але також лунають застереження про небезпеку затягувань і зауваження, що коли угоди не буде, то пересування товарів між Британією і 27-ма країнами ЄС перейде на правила Світової організації торгівлі, що означає обкладання їх митами, перевірки тощо.
Агентство Reuters передбачає, що така ситуація загрожує «заблокувати кордони, шокувати фінансові ринки і посіяти хаос у крихких ланцюгах постачання, які охоплюють Європу та інші країни у той час, як світ постав перед величезною ціною пандемії COVID-19».
«...Це розкололо б Захід, урізало б ВВП і Британії, і ЄС, додавши витрат підприємствам, які торгують усім, починаючи від складових частин для автомобілебудування, до сиру Камембер», - застерігає Reuters.
Найважчою проблемою у переговорах називають те, що Євросоюз називає рівними умовами для конкуренції.
ЄС наполягає, що країни, які хочуть мати доступ до європейського ринку, повинні гарантувати високий рівень узгодженості стандартів і регуляцій, зокрема вимог щодо рівня державних субсидій, які можуть створювати переваги для окремих підприємств чи галузей.
Лондон і Брюссель також повинні домовитися про механізми розв’язання бізнесових суперечок, але британці наполягають, що вони більше не хочуть підпорядковуватися європейським судовим органам.
Складним питанням також називають розподіл прав на вилов риби.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
США и Россия намерены и...
6 февр. 2013 г.
Французькі інспектори проконтролюють Росію і...
24 нояб. 2013 г.
За 4 дні в передмісті...
18 нояб. 2017 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
15 нояб. 2024 г.
Останні новини
15.11.2024 10:56
Збито 25 ворожих БпЛА та ракету Х-59/6915.11.2024 10:49
1520 кацапів подохло минулої доби на українській землі14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропівПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки
Коментарі