​Влада Ізраїлю серйозно стурбована рішенням Міжнародного кримінального суду по Палестині

В Ізраїлі серйозно стурбовані рішенням Міжнародного кримінального суду (МКС) офіційно розслідувати військові злочини на окупованих палестинських територіях. Високопоставлені ізраїльські чиновники активно проводять переговори з іноземними колегами на дану тематику, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Багаторічні спроби Тель-Авіва перешкодити МКС прийняти подібне рішення не увінчалися успіхом, і головний прокурор МКС в Гаазі Фату Бенсуда 3 березня виступила за проведення розслідування військових злочинів Ізраїлю на окупованих палестинських територіях.

Рішення Бенсуда відразу ж засудили представники ізраїльської влади: прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху, глава МЗС Габі Ашкеназі, глава оборонного відомства Бені Ганц, глава Генштабу ЗС Авів Кохаві і юридичний радник уряду Авіхай Мандельбліт.

З тих пір Нетаньяху, Ашкеназі і Ганц неодноразово підтримували таємні і відкриті контакти з міжнародними лідерами, міністрами закордонних справ та міністрами оборони, щоб чинити тиск на суд.

Високопоставлений представник палестинської влади повідомив агентству «Анадолу», що в міру поглиблення розслідування десятки ізраїльських політичних і військових чиновників можуть опинитися в списку осіб, на арешт яких буде виданий ордер.

За словами чиновника, у списку можуть, зокрема, виявитися Нетаньяху, Ганц, його попередники Авігдор Ліберман, Нафталі Беннет і Моше Яалон, а також міністри будівництва та у справах поселень Ізраїлю, глави Генштабу ЗС Ізраїлю і члени мінімізованого кабінету з питань безпеки та політики Ізраїлю.

Палестинський чиновник зазначив, що, зі страху бути заарештованими, ці люди, можливо, бодай не зможуть виїжджати за кордон, навіть до США.

Шимон Аран, редактор з політичних питань арабського офісу офіційного телеканалу Ізраїлю, заявив, що уряд вважає рішення МКС нелегітимним.

У Тель-Авіві впевнені, що суд не уповноважений проводити будь-яке розслідування і виступає за упередженої позиції з даного питання, зазначив Аран.

«Зараз Ізраїль намагається переконати більше країн відкрито виступити проти рішення МКС. Політичні зусилля в цьому напрямку тривають за допомогою контактів і зустрічей прем'єр-міністра Нетаньяху, міністра закордонних справ Ашкеназі та інших офіційних осіб», - зазначив редактор.

За його словами, радник уряду з правових питань Авіхай Мандельбліт уважно відстежує ситуацію і заявив, що МКС не володіє юрисдикцією по цьому питанню.

В Ізраїлі очікують вступу в червні на посаду Каріма Хана, нового прокурора суду, представника Великобританії, обраного на цю посаду минулого місяця.

Кандидатуру Каріма, який буде займати пост протягом дев'яти років, підтримали 72 зі 123 учасників другого туру голосування.

Карім 26 червня змінить чинного прокурора МКС Фату Бенсуда, що знаходиться на цій посаді з 2012 року.

Хан Карім очолював групу ООН з розслідування геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів терористів ДЕАШ в Іраку, його ім'я також пов'язують з розслідуванням атак Ізраїлю на Газу в 2014 році і військових злочинів США в Афганістані.

Політичні кола Ізраїлю переконані, що новий прокурор може скасувати рішення Бенсуда.

У Тель-Авіві також дали зрозуміти владі Палестини, що розслідування знизить шанси на продовження політичного діалогу між двома країнами.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.