​У Сараєво збереться «Трибунал по Газі» з метою розслідування подій у секторі Газа

У понеділок, 26 травня, у столиці Боснії і Герцеговини Сараєво зберуться науковці, інтелектуали, правозахисники, представники ЗМІ та неурядових організацій, щоб розслідувати військові злочини, скоєні Ізраїлем у секторі Гази, повідомляє турецьке інформагентство Анадолу.


Ініціатива «Трибунал Гази» - громадський трибунал, заснований з гуманітарною метою під керівництвом Річарда Фалька, колишнього спеціального доповідача ООН із Палестини.

Учасники зібрання розглянуть такі теми, як колоніальний геноцид, моделі геноциду, апартеїд, примусове переміщення населення, захист цивільного населення, неадекватність системи ООН і криміналізація протестів.

Засідання «Трибуналу по Газі» в Сараєво відбуватиметься з 26 травня по 29 травня.

Заплановано панельні дискусії на теми «Політичний реалізм і сучасна геополітика» та «Політична економія геноциду», а також спеціальну панельну дискусію на тему «Від Сребрениці до Гази».

Усі заходи в рамках «Трибуналу» транслюватимуться в прямому ефірі в Інтернеті.

У заключний день роботи «Трибуналу по Газі» буде ухвалено Сараївську декларацію.

«Трибунал по Газі» організовано за підтримки Молодіжного форуму Організації ісламського співробітництва (ICYF), який об'єднує 66 молодіжних організацій.

Проведення завершального етапу трибуналу заплановано на жовтень 2025 року в Стамбулі.

У Стамбулі група експертів представить проєкт висновків і рішень трибуналу. Він включатиме свідчення свідків і заяви палестинських цивільних осіб та організацій, які постраждали від дій Ізраїлю.

Організатори «Трибуналу» мають намір виробити юридично обґрунтовані рекомендації та підвищити обізнаність світової громадськості про кризу в Газі.

Також буде оголошено спеціальні постанови в рамках «Трибуналу по Газі», що включають рекомендації та повноваження.

Група вчених, інтелектуалів, правозахисників, а також представників засобів масової інформації та організацій громадянського суспільства в листопаді 2024 року заснувала в Лондоні символічний «Трибунал по Газі».

Мета авторів незалежної ініціативи - виступити як «суд гуманності та совісті».

Створення «Трибуналу» відображає зростаюче розчарування у зв'язку з повільним просуванням в офіційних міжнародних системах правосуддя, включно з Міжнародним судом ООН (МС ООН) і Міжнародним кримінальним судом (МКС), справ, що стосуються ізраїльсько-палестинського конфлікту.

За словами організаторів «Трибуналу по Газі», МС ООН і МКС часто бувають обмежені великими процедурами і зовнішнім політичним тиском.

«Трибунал по Газі» покликаний стати альтернативним форумом для розгляду фактів порушень прав людини. Його організатори не прагнуть створити альтернативу МКС і МС. Їхній намір полягає в підтримці цих організацій, отриманні юридично достовірних результатів і підвищенні обізнаності світової громадськості.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 25 травня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.