Чи варто топити бюджетні гроші в болоті?

Активісти зоозахисного руху міста Києва стурбовані інформацією, що з’явилася на сайті КМДА щодо створення міні-притулку на базі Благодійного товариства «Дайте жити тварині», яке зареєстровано за адресою вул. Деміївська, 30.

 

Дійсно, за цією адресою упродовж багатьох років існував притулок, яким опікувалася Наталя Володимирівна Добровольська.Незважаючи на похилий вік та хворі ноги, вона утримувала належним чином 30-35 собак та уміла організувати роботу помічників на кошти, які їй вдалося збирати під час кінологічних виставок тощо.

 

Притулок Добровольської успадкувала Діна Миронівна Гура , яка зареєструвала Благодійне товариство «Дайте жити тварині». Як відомо з офіційного сайту КМДА, саме Діні Гурі Голосіївська адміністрація довірила нелегку справу допомоги місту у вирішенні проблеми безпритульних тварин.

 

Група активістів вирішила відвідати притулок, яким опікується Діна Гура, щоб переконатися, що таки дійсно цей притулок гідний того, щоб стати базовим для вирішення проблеми безпритульних тварин у Голосіївському районі столиці. І от що ми побачили.

 

Притулок знаходиться у глибокому яру, до якого неможливо під’їхати автомобільним транспортом. Лише одне будівництво дороги поглинуло б усі кошти, що мають бути виділені на утримування та стерилізацію тварин. З величезним ризиком поламати собі ноги, ми таки спустилися до притулку, у якому не бували вже багато років, оскільки Діна Миронівна не любить запрошувати гостей до притулку.

 

Нас зустріло кілька переляканих собак, які намагалися сховатися від нас в уламках будівельних матеріалівта брудному ганчір’ї. Ми намагалися покликати працівників чи сторожа – однак відповіді не було. Найдивовижніше те, що й собак, окрім двох, що перелякано кинулися від нас врізнобіч, також не було. То ж ми бродили посеред сміттєзвалища, яке залишилося від колишнього, хоч і скромного, але притулку Наталії Володимирівни.

 

Згодом ми натрапили ще на трьох худих, жалюгідного виглядуцуценят, які також кинулися навтьоки. Схоже було, що люди сюди заходять дуже рідко. І йдеться не лише про гостей, а й про господарів. Собаки також не відчувають тут себе удома. Набагато розкутіше вони поводять себе на вулицях міста, в переходах метро, де чимало простерилізованих та цілком соціально адаптованих тварин.

 

Ми обурені тим, що Благодійне товариство «Дайте жити тварині» в особі Діни Гури займається окозамилюванням громадськості, а також і влади. Викликає сумнів, чи варто топити в болоті гроші платників податків. Може, таки краще використати вже існуючі бази інших притулків, у якому, що найголовніше, є операційні, у яких не перший рік регулярно проводяться стерилізації (кастрації) собак та котів.

 

Чимало волонтерів проводять величезну роботу самотужки і організовують міні-притулки для перетримки простерилізованих собак у себе вдома. Вклад кожного з таких волонтерів у справу набагато потужніший, ніж окремо взятого так званого благодійного товариства, яке, можна констатувати, допускає жорстоке утримання тварин у так званому притулку по Деміївській.

 

Чи дадуть вони жити тваринам у Голосіївському районі, якщо не можуть дати ради кільком занедбаним собакам у своєму «притулку»?

 

Відеосюжет, знятий у притулку на Деміївській, 30: http://www.youtube.com/watch?v=oq0gy8JwHIk

Фото притулку: kiyany.obozrevatel.com

 

Автори: Ірина Жуковська, Степан Коваль, Світлана Онищук

Наступна стаття »



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 7 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.