​Порошенку не позаздриш: позов до Бі-Бі-Сі виграти не вийде, а відкликати - не можна

Не так часто ЗМІ зі світовим іменем, та ще й такі, що фінансуються державою - а Бі-Бі-Сі є саме таким інформаційним ресурсом - відкрито звинувачують президентів дружніх країн у корупції. Бі-Бі-Сі зробила це щодо президентів Порошенка і Трампа дуже жорстко, фактично прямим текстом (у травні на сайті Бі-Бі-Сі з'явилася інформація, що посередники Порошенка заплатили близько $400 тис. особистому адвокату Трампа Майклу Коену за організацію переговорів між лідерами в червні 2017-го. - Gazeta.ua).


Звісно, на порожньому місці такі звинувачення не робляться. Попередньо проводять журналістські розслідування, документують інформацію, чутки, факти. Тому позов Президента України до Бі-Бі-Сі з погляду можливої необґрунтованості публікації є безнадійним.

Але ще більшим «ударом у штангу» є аргументація у позові «моральних страждань» і навіть «збентеженості» Позивача, його репутаційних втрат статусом президента-антикорупціонера.

Більш того - бізнесмена.

Хто б не писав позовну заяву, цим він сильно підставив главу держави. Тепер судове слідство, на вимогу адвокатів Бі-Бі-Сі, безумовно стане майданчиком дослідження і «антикорупційних досягнень» Порошенка як президента України, і ступеню корупційності його бізнесу.

Тому що моральність особи, звинувачуваної у корупції, розуміння її здатності до корупції є для суду такими ж важливими, як і інші докази. Відповідач може мати тільки непрямі докази того, що він опублікував - бо ЗМІ не є органами досудового розслідування і не зобов'язані мати прямі докази - але довести в суді потенційну придатність Позивача до корупційних дій він явно зможе.

Так що президенту України не позаздриш. Виграти суд не вийде, а відкликати позов не можна - бо це буде фактично прямим підтвердженням позиції Бі-Бі-Сі.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Фото beztaboo.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.