Керівнику київського ПП «Укрвторресурс» бути боржником вигідно

Будівельники «К.І. Фінанс» вимагають повернути борг.
Фото «Конфлікти та закони»

 Переглянути відео »  

В Україні бути боржником дуже вигідно. Особливо, коли це організація, що отримала кошти на виконання робіт або на закупівлю обладнання, а потому ані грошей не повернула, ані послуг не надала. І, щоб стягнути гроші з такої структури, треба пройти багато інстанцій, а боржнику того й треба.

Коли не виплачують заробітну плату, людину, яка працює, не цікавить, з яких причин це відбувається. Вона виконала свою роботу і хоче отримати зароблені кошти. Проте і роботодавець інколи не може розрахуватись з робітниками лише тому, що інша структура не бажає повертати їй грошей.
 
Подібна ситуація склалась і між Будівельною компанією ТОВ «К.І. Фінанс» та приватним підприємством «Укрвторресурс», яке очолює та є його власником Тихонович Семен Іванович. І щоб вплинути на боржника, будівельники ТОВ «К.І. Фінанс» зранку 24 листопада 2009 року зібрались на пікетування офісу «Укрвторресурс», який, між іншим, розташований у квартирі жилого багатоповерхового будинку по вул. Прирічна, 19 Г.
 
Внаслідок неповернення боргу ПП «Укрвторресурс», робітникам будівельної компанії «К.І. Фінанс» затримують виплату заробітної плати. Але Тихонович Семен Іванович, посилаючись на «кризу», робить все можливе, аби борг не повертати.
 
Керівник ПП «Укрвторресурс» С. Тихонович не погоджується з вимогами мітингувальників. 
Фото «Конфлікти та закони»
 Переглянути відео »  
 
І, як зазначила юрист-консульт компанії «К.І. Фінанс», подібна поведінка ПП «Укрвторресурс» призвела до того, що ТОВ «К.І. Фінанс» не має можливості виплачувати, а ні заробітну плату, а ні розраховуватись по вже власних зобов’язаннях. Проте приватне підприємство «Укрвторресурси», подібні доводи ігнорує.
 
Як розповіли представники мітингувальників, ПП «Укрвторресурс» на чолі з Тихоновичем Семеном Івановичем ще в грудні 2008 року отримало 5 249218,04 грн. в якості попередньої оплати за арматуру. До 03 червня 2009 року ПП «Укрвторресурс» мало поставити арматуру або повернути кошти, але арматура на загальну суму 1 187 810,75 грн. поставлена не була та кошти за неї до сьогоднішнього дня не повернуто. Тож, втомившись чекати, допоки компанія «Укрвторресурси» поверне борг, будівельники змушені були вийти на акцію протесту.
 

Роман Титикало, адвокат, що представляє інтереси «К.І. Фінанс».
Фото «Конфлікти та закони»

 
Звісно, що закон передбачає процедуру повернення боргу. І, як зазначив Роман Титикало - адвокат, що представляє інтереси компанії ТОВ «К.І. Фінанс», їхня структура вже звернулась і до правоохоронних органів, і до суду, і до прокуратури. «Проте, аби прокуратура відкрила кримінальну справу, потрібно довести склад злочину. Ми вважаємо, що у нашому випадку до керівника ПП «Укрвторресурс» можна застосувати статтю «шахрайство», коли людина, зловживаючи довірою, заволоділа чужими коштами. Але пан  Тихонович юридично доволі грамотна особа, оскільки раніше працював у Міністерстві внутрішніх справ. Тож він знає, як, використовуючи прогалини в законодавстві, ухилитися від сплати боргу. А тяганина у судах може затягнутись майже на рік. А нашій компанії виплачувати заробітну плату потрібно нині, та й розплачуватись по власних зобов’язаннях також.  Але він гроші повертати не збирається. Хоча ми, зробивши запит до реєстру виконавчих проваджень з’ясували, що «Укрвторресурси» винні гроші не лише нашій структурі. А отже, можна зробити висновок, що керівник «Укрвторресурси» свідомо ходить в боржниках і йому це вигідно « – наголосив Роман Титикало.
 

Старший юрист-консульт копманії «К.І. Фінанс» підводить підсумки мітингу.
Фото «Конфлікти та закони» 

 Переглянути відео »
 
А от пан Тихонович, який ще з самого початку спілкувався з мітингувальниками, коли журналіст попросив його прокоментувати виниклу ситуацію та інформацію про те, що він винен гроші й іншим структурам, спочатку почав вимагати у журналістів підтвердження цього факту, проте в розмові ані заперечив, ані підтвердив заборгованості своєї компанії перед іншими структурами. З його слів виходило, що неповернення боргу не є критичним для «К.І. Фінанс», а тому саме пікетування він назвав клоунадою і порадив будівельникам вимагати гроші не у нього, а стягувати з власного роботодавця через прокуратуру.
 
А тому напрошується цікавий висновок: для пана Тихоновича пікет – це шоу, яке він всерйоз не сприймає, оскільки переконаний, що навіть якщо він кому і завинив мільйон, то (якщо компанія досі не закрилась і не збанкротувала) нічого страшного у цьому немає.
 
Проте, даючи коментар, керівник «Укрвторресурси» зазначив, що якщо відбуватимуться суди і судом буде визнано, що він повинен повернути гроші, то очолювана ним структура буде зобов’язана їх повернути.
 
Тож, зважаючи на усі висловлювання пана Тихоновича, які лунали під час пікету, можна констатувати: бути боржником в Україні вигідно. І логіка боржника є простою: якщо хтось завинив комусь певні кошти (не має значення - чи підприємству, чи людині), а той, кому їх завинили, не закрився і продовжує працювати, (а людина не пішла по світу з сумою), а ще й прикупила собі авто чи квартиру, то з якого дива цей кредитор вимагає коштів для оплати своїх зобов’язань, якщо може використовувати інші фінансові ресурси? А тому повертати борги необов’язково.
 
Оксана КОТОМКІНА

Наступна стаття »



Коментарі

  +0 #1 Квитаслава 4 мар. 2015 г., 11:23:44
исходя из выше мною прочитанного, сразу понятно что статья заказная также как и митинг, а юристы очень не грамотные, раз решили свой долг по зарплате повесить на другую компанию...не уже ле миллион гривень может решить судьбу компании - просто признайте, что вы не умеете работать, а не гоните на компании с рабочими, которым вы не можете заплатить, ибо своё рабочее время тратите не на заработок, а на митинги.

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.