Чергове нововведення уряду поставить на «лічильник» третину українців
- Подробиці
- Опубліковано 31.01.2013 16:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 5443
Введення пені за прострочені комунальні платежі загрожує українцям сплатою додаткових сотень гривень, або конфіскацією майна.
Люди, які ще пам’ятають радянські часи, добре знають, що це таке. Не сплатив вчасно рахунки — "вмикався лічильник" штрафних санкцій, який накручував на комунальний платіж зайву суму. І якщо в радянські часи це були копійки, то в наш час мова йде про цілком реальні "кровно” зароблені наші гривні, додаткові до тих непосильних сотень, які нам нараховують надавачі комунальних послуг. І це ще не все. Адже згідно із новим Житловим кодексом, пеня буде збільшена у десять разів — з 0,01% до 0,1% на день! Отже, людям, які через різні життєві обставини не зможуть вчасно розрахуватися з комунальниками — доведеться зайво платити вже десятки і сотні гривень.
Пересічним українцям часто справедливо не хочеться платити халтурникам-комунальникам навіть обов'язкове, а не те що зайве. Однак тепер доведеться — інакше пеня, до того ж на все: на воду, каналізацію, газ, світло, тепло, послуги ЖЕКу. У квитанціях з'явиться додаткова графа — "пеня". І нікого тепер не цікавитиме, чому вчасно не заплачено.
По-суті, цією нормою нас повертають до старого Житлового кодексу, прийнятого ще за радянських часів — 1983 року, де пеня була прописана, однак цю норму Житлового кодексу приймали як тимчасову і згодом швидко скасували через великий борг держави із виплат пенсій, зарплат, стипендій, різних соціальних допомог.
Проте сьогодні, запроваджуючи пеню за несвоєчасно оплачені комунальні послуги, чиновники вперто не хочуть говорити на тему ліквідації боргів по заробітній платі, які в Україні мають колосальні розміри. Логічніше було б спочатку віддати людям їхні гроші, а вже тоді, запроваджувати пеню. Або ще чесніше: спочатку запровадити пеню на зарплатні борги, а вже тоді — на комунальні. Проте сьогодні нікого не цікавить, яким чином люди, котрі місяцями не отримують заробітної плати, повинні ВЧАСНО сплатити за надані їм комунальні послуги. Таким чином влада цинічно поставить третину українців «на лічильник», перетворюючи їх на рабів режиму.
Тепер про штрафи. Якщо Житловий кодекс ухвалять у тій редакції, в якій він є сьогодні, то пеня буде більшою — у 10 разів, тобто ми платитимемо 0,1 % ! за кожен день простроченого боргу. Якщо врахувати, що загальна заборгованість українців за «комуналку» сягнула майже 13 мільярдів гривень, то уряд зароблятиме на боргах українців 13 млн гривень щодня. Ще в цьому законі є одна цікава норма — загальна сума штрафу взагалі нічим не обмежується, а може зростати до безконечності та врешті покриватись вартістю квартири. Тобто в боржника можуть просто забрати його житло.
Пеня буде стягуватись за всю комуналку — газ, електрику, холодну й гарячу воду та водовідведення, теплопостачання, утримання будинку. Дату, від якої рахуватимуть борг, визначатиме кожен надавач комунальних послуг на підставі нормативних документів. Дата обумовлюється в двосторонніх угодах зі споживачами послуг і вказуватиметься в квитанціях на оплату. Пригадуєте внизу напис: оплатити до такого-то числа? Якщо там написано — до 20, то вже з 21 нараховуватимуть пеню.
Матеріал підготовлений прес-службою Всеукраїнського комітету «НАСТУП»
Також з цієї категорії...
Гриценко попереджає про корупційний розпродаж...
3 окт. 2012 г.
Опозиція шукає азарівський бюджет
18 нояб. 2013 г.
Пинзеник: Відновлення співпраці з МВФ...
7 мая 2014 г.
Набираючі популярність...
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Пекін прагне до світового домінування...
22 дек. 2024 г.
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?22.12.2024 10:45
1820 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі
це означає -36,5 відсотків на рік.
Тим ,кому невідомо -майже такий самий відсоток на споживчий кредит нараховує Приватбанк .
але ж народ бере кредити -то хто йому винен? :-*