Опозиція вимагає комплексної перевірки діяльності МОЗу

moz

 
Опозиція вимагає від прем'єр-міністра та генерального прокурора провести невідкладну комплексну перевірку діяльності міністерства охорони здоров’я у зв'язку з численними фактами незаконного використання ним держаних коштів та майна, невиконання Державних програм з охорони здоров’я та порушення прав пацієнтів, а усіх винних притягнути до кримінальної відповідальності.


Відповідні депутатські запити направили заступник голови фракції «Батьківщина» Андрій Іванчук, народні депутати від фракції «Батьківщина» Павло Петренко, Анатолій Дирів, Микола Федорук, Олександр Фищук та Лілія Гриневич у п’ятницю, 22 березня.

Депутати наголошують, що обсяги незаконного, нецільового та неефективного використання держкоштів та майна у сфері охорони здоров’я досягли досі небачених масштабів.

Так, ревізією, яку провела Державна фінансова інспекція України за 2010- 2011 роки, було виявлено фінансових порушень на загальну суму 85,9 млн гривень. У зв’язку з цим Держфінінспекція визначила низку вимог до МОЗ - щодо усунення порушень і недоліків. Проте міністерство так і не виконало вказані вимоги. Як наслідок, Державна фінансова інспекція України була змушена звернутися до суду з позовом про зобов’язання виконати вимоги.

При цьому контролем було охоплено 684,1 млн гривень, тобто лише 44% від загального обсягу фінансування МОЗу із держбюджету. «Тобто реальні обсяги фінансових порушень у діяльності МОЗ є набагато більшими», - наголошується в запитах.

Більш того, попри виявлені порушення бюджетного законодавства та пряму норму закону щодо проведення перевірки державних закупівель (стаття 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»), ревізія фінансово-господарської діяльності МОЗу у 2012 році не проводилася.

У запитах зазначається, що однією з причин незаконного, нецільового та неефективного використання держаних коштів стали зловживання, допущені посадовими особами МОЗу під час здійснення державних закупівель. Зокрема, згідно інформації Антимонопольного комітету України, МОЗ закупило ліки у вітчизняних виробників за ціною у 2,5-3 рази вищою за ринкову. При цьому показовим є той факт, що ціни на окремі ліки в зарубіжних країнах суттєво нижчі за вартість цих самих ліків, що закуповувалися в Україні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Депутати фракції «Батьківщина» підкреслюють, що окрім іншого МОЗ не забезпечило ефективного використання коштів Держбюджету, виділених на виконання заходів з профілактики та лікування захворювання на туберкульоз. А в країні нині відбувається протизаконне скорочення протитуберкульозних закладів, попри те, що стан захворюваності на сухоти досяг епідемічної межі.

Більш того, в 2011-2012 роках МОЗ України не забезпечило захисту прав пацієнтів при проведенні клінічних досліджень лікарських засобів та допустило закупівлю та подальше використання лікарських засобів неналежної якості, що зумовило численні смертельні випадки. Так, у 2012 році через неякісну вакцину проти гепатиту В лише за офіційними даними померло більше 10 дітей.

Депутати також наголошують, що в країні з року в рік зростає ринок неякісних та фальсифікованих лікарських засобів, споживання яких становить загрозу не тільки здоров’ю, а й життю людей. Так, протягом 2012 року 12 пацієнтів померли від побічних реакцій, що сталися внаслідок застосування неякісних ліків. І це лише офіційні дані, які фактично далекі від реальності. На ділі – все набагато гірше.

З огляду на це, депутати фракції «Батьківщина» звернулися до прем'єр-міністра та генерального прокурора України з вимогою провести невідкладну комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності МОЗу в зв'язку з чисельними фактами незаконного та нецільового використання ним держаних коштів і майна, невиконання Державних програм з охорони здоров’я та порушення прав пацієнтів, а усіх винних притягнути до кримінальної відповідальності, повідомляє byut.com.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.