Янукович сплатить комуналку за рахунок премій Шевченка та стипендій аспірантів

yan koshtoris

 
Представника Громадянської мережі ОПОРА намагалися не пропустити на засідання бюджетного комітету, на якому народні депутати підтримали рішення перекрити надлишкові витрати Президента за рахунок премій Шевченка та стипендій аспірантів. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі ГМ ОПОРА.


Чергове засідання бюджетного комітету, яке відбулося 9 жовтня 2013 року, вкотре підтвердило наявність серйозних проблем влади із забезпеченням відкритості та прозорості своєї діяльності. Представника Громадянської мережі ОПОРА, який є акредитованим парламентським журналістом, намагалися не пропустити на засідання органу влади. Цього разу обов’язок захищати народних депутатів від преси взяли на себе працівники Секретаріату комітету. Перегородивши вхід до зали засідань, вони спробували не допустити журналіста до приміщення. Свою позицію держслужбовці аргументували тим, що кореспондентів не запрошували, що присутність преси потрібно погоджувати з головою комітету, а в залі немає вільних місць. На сам кінець посадовці згадали, що на попередньому засіданні представник ОПОРИ без дозволу голови комітету вів аудіо запис. З’ясувати, хто саме вчиняє протиправні дії, вдалося за допомогою народних депутатів, на вимогу яких один з молодиків назвався працівником секретаріату Володимиром Товстаком. Інші учасники протиправних дій відмовилися представлятися журналістові.

Незаконне перешкоджання роботі журналістів продовжилося і після початку засідання. Голова бюджетного комітету, член Партії регіонів Євгеній Гєллєр повідомив представників ЗМІ, що вони можуть бути присутніми лише, якщо слухатимуться народних депутатів, які не хочуть, щоб їх знімали зблизька. Необхідність протизаконного обмеження прав журналістів під час засідання бюджетного комітету можна спробувати пояснити прагненням народних депутатів приховати від громадськості результати розгляду частини питань. Зокрема, про погодження розпорядження Кабміну щодо перерозподілу видатків державного бюджету Державного управління справами.

Члени бюджетного комітету підтримали рішення про виділення додаткових коштів на утримання резиденції Президента у Синьогорах та покриття незапланованих витрат Гаранта у Криму. Зі слів начальника фінансового управління Державного управління справами Василя Дмитрука, йдеться про 747 тис. грн. З них, - 668,3 тис. грн. це комунальні видатки і платежі за електроенергію у зв’язку з вводом додаткових окремих об’єктів на резиденції Президента у Синьогорах. Необхідність перерозподілу ще 78,7 тис. грн. посадовець пояснив тим, що, перебуваючи у Криму, Президент не вписався в кошторис. Народні депутати погодилися перекрити дані кошти за рахунок премії Шевченка та стипендій аспірантам інституту стратегічних досліджень.

- Винаходимо кошти, знімаючи 520 тисяч по премії Шевченка, у зв’язку з тим, що нами передбачено 5 премій, фактично було 3 премії, тому ми зекономили 520 тисяч, - пояснив начальник фінансового управління Державного управління справами Василь Дмитрук. - Ще 227 тисяч на стипендіях аспірантам інституту стратегічних досліджень у зв’язку з тим, що середньорічний розмір стипендії зменшився і кількість аспірантів зменшилась.

Заснована 1961 року, Національна премія України імені Тараса Шевченка є найвищою творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Лауреатами Шевченківської премії у різні роки були Назарій Яремчук, Василь Шкляр, Юрій Шевельов, В’ячеслав Чорновіл та інші відомі українські діячі.

Роман Мартин, громадянська мережа ОПОРА



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.