Екcперти ЕПЛ: збитки довкіллю Сходу України можна обрахувати економічно

zbitki dovkillyu

 
Не зважаючи на те, що існує низка важливих юридичних інструментів для захисту довкілля, воно все одно продовжує бути мовчазною жертвою воєнних конфліктів в усьому світі. Програма ООН з навколишнього середовища з 1999 року здійснила більше двадцяти пост-конфліктних оцінок стану довкілля, визначивши основні впливи війни.


«Дослідивши звіти ЮНЕП та Світового банку про оцінку стану довкілля в післявоєнний період в Лівані, Секторі Газа, Судані, кол. Югославії (а тепер – Сербії, Чорногорії, Хорватії, Словенії, Македонії, Боснії і Герцеговині), Косово, ми чітко простежили згубну дію війни на довкілля. Якісні зміни та кількісно пораховані збитки просто вражали, - розповіла «Конфліктам і законам» виконавчий директор Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Кравченко Олена. – Саме тому ми не змогли обійти увагою ситуацію на Сході України та вирішили здійснити таку економічну оцінку для нашої держави. Адже сьогодні масштаби шкоди, нанесеної довкіллю війною в Україні, поки важко уявляються».

МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) вирішила проаналізувати методи, використані за кордоном для економічної оцінки збитків довкіллю та розробити рекомендації для застосування їх в Україні.

«Варто наголосити на тому, що навіть за найкращої і найточнішої оцінки економічної шкоди довкіллю в грошовому еквіваленті можна виразити не більше 35-40 % від реальних збитків, оскільки можна оцінити лише те, що ми бачимо», – повідомляє еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Норенко Катерина.

Зазвичай масштаби економічної оцінки збитків довкіллю включають вартість відновлення екосистем та природних ресурсів, вартість транспортування та утилізації відходів (ТПВ, медичних, від зруйнованих будинків), вартість відновлення рекреаційних зон, вартість організації системи моніторингу для вчасного виправлення помилок.

«Стан довкілля на Сході України погіршується з кожним днем. Забруднення води та ґрунту, деградація об’єктів природно-заповідного фонду, знищення лісів та степів пожежами, трансформація ландшафтів, затоплення шахт стали звичайними явищами». – додає еколог ЕПЛ Алла Войціховська.

Для того, щоб скласти план та розпочати відновлення довоєнного стану довкілля, необхідно спершу оцінити масштаби економічних збитків. Для цього ЕПЛ обрала кілька методів: метод ринкової ціни, оцінка вартості транспортування та утилізації відходів, вартість альтернативних ресурсів, вартість реконструкції, метод вартості подорожі, підхід «бажання платити». Окрім цього, буде застосовано вітчизняну методику розрахунків розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.

Таке дослідження є дуже важливим, оскільки дозволяє залучити довкілля до системи прийняття рішень. Варто наголосити на тому, що повна оцінка економічних збитків можлива тільки після повного припинення воєнних дій на сході України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Неподалік Красногорівки ворог застосував міномет калібру 82 міліметри. Бойових втрат і поранень серед особового складу ОС не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.