​Роттердам плюс дуже вигідний для ОРДЛО

Першими із проблемою запасів вугілля, як це не дивно, можуть зіткнутися в ОРДЛО. Зуєвській ТЕС (належить ДТЕК), знаходиться в т.з. «ДНР». Вона працює на вугіллі марки Г. Це вугілля зараз майже не видобувається в ОРДЛО. Історично це вугілля на Зуєвську ТЕС поставляє ДТЕК із Павлоградвугілля (Дніпро обл.)


Зуєвська ТЕС видає електроенергію виключно в ОРДО. Без поставок станція сяде на нуль через 10-12 днів. Скоріш за все, або будуть виникати перетоки з контрольованих українських територій, або (якщо обмежити перетоки) то будуть відключення е/е в ОРДО.

Замістити ці поставки можна із росії гілкою Ізваріно - Дебальцево - Зуєвська ТЕС (рожева лінія). Таке вугілля може приїхати через 10-12 днів. Такі поставки означають, що буде завантажена залізнична гілка вугіллям і обмежена для іншого використання.

Також виникають комерційні питання. Мало яка російська цивілізована компанія погодиться поставляти вугілля в «ДНР». Окрім того, відомо, що рівень платежів за е/е в ОРДО біля 20%-30%. Це покриває зарплату та ремонти, але не покриває вартість вугілля. Мабуть, серед російських компаній є мало бажаючих займатись такою благодійністю.

Залишимо політику в стороні, але хотів би підняти декілька економічних питань.

1. Чи дійсно поставляється на Зуєвську ТЕС вугілля з Павлоградвугілля?
2. Чи платить за нього Зуєвська ТЕС і її споживачі по формулі «середній за 12 міс. Роттердам+»?
3. Чи не закладається відпущене туди вугілля у підвищену собівартість шахти і чи не покривається потім українськими споживачами через формулу ціни вугілля «Роттердам+»?

Думаю, ці питання доречні. Бо якщо компанії добились собі ціни вугілля на базі імпортного паритету, то питання і у нас. Чи сплачуємо ми ціну паритетну з ціною, по якій вугілля та е/е іде іншим споживачам?

Окрім того, якщо собівартістю вугілля щось обгрунтовують споживачам, то логічно споживачам дізнатись, чи не знаходяться у цій собівартості компоненти, які би не мали там знаходитись.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото dtek.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Метинвест решил строить свой профильный вуз на территории городского сада. Жители Мариуполя стали протестовать против этого

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.