Роттердам плюс дуже вигідний для ОРДЛО
- Подробности
- Опубликовано 17.02.2017 16:45
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1351
Першими із проблемою запасів вугілля, як це не дивно, можуть зіткнутися в ОРДЛО. Зуєвській ТЕС (належить ДТЕК), знаходиться в т.з. «ДНР». Вона працює на вугіллі марки Г. Це вугілля зараз майже не видобувається в ОРДЛО. Історично це вугілля на Зуєвську ТЕС поставляє ДТЕК із Павлоградвугілля (Дніпро обл.)
Зуєвська ТЕС видає електроенергію виключно в ОРДО. Без поставок станція сяде на нуль через 10-12 днів. Скоріш за все, або будуть виникати перетоки з контрольованих українських територій, або (якщо обмежити перетоки) то будуть відключення е/е в ОРДО.
Замістити ці поставки можна із росії гілкою Ізваріно - Дебальцево - Зуєвська ТЕС (рожева лінія). Таке вугілля може приїхати через 10-12 днів. Такі поставки означають, що буде завантажена залізнична гілка вугіллям і обмежена для іншого використання.
Також виникають комерційні питання. Мало яка російська цивілізована компанія погодиться поставляти вугілля в «ДНР». Окрім того, відомо, що рівень платежів за е/е в ОРДО біля 20%-30%. Це покриває зарплату та ремонти, але не покриває вартість вугілля. Мабуть, серед російських компаній є мало бажаючих займатись такою благодійністю.
Залишимо політику в стороні, але хотів би підняти декілька економічних питань.
1. Чи дійсно поставляється на Зуєвську ТЕС вугілля з Павлоградвугілля?
2. Чи платить за нього Зуєвська ТЕС і її споживачі по формулі «середній за 12 міс. Роттердам+»?
3. Чи не закладається відпущене туди вугілля у підвищену собівартість шахти і чи не покривається потім українськими споживачами через формулу ціни вугілля «Роттердам+»?
Думаю, ці питання доречні. Бо якщо компанії добились собі ціни вугілля на базі імпортного паритету, то питання і у нас. Чи сплачуємо ми ціну паритетну з ціною, по якій вугілля та е/е іде іншим споживачам?
Окрім того, якщо собівартістю вугілля щось обгрунтовують споживачам, то логічно споживачам дізнатись, чи не знаходяться у цій собівартості компоненти, які би не мали там знаходитись.
Andriy Gerus, facebook.com
Фото dtek.com
Также из этой категории...

Створити газовий консорціум з Росією...
28 мая 2013 г.

Кто-то думал, что будет иначе?
20 нояб. 2013 г.

Корупційні схеми «родини» в податковій...
28 апр. 2014 г.
Набирающие популярность...

ОАСК відкрив провадження у справі...
15 апр. 2021 г.

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради...
15 апр. 2021 г.

Украина между Байденом и путиным
15 апр. 2021 г.
Последние новости
Метинвест решил строить свой профильный вуз на территории городского сада. Жители Мариуполя стали протестовать против этого
Комментарии