​Стосовно премій «Коболева и Ко» за юридичні «перемоги» у Стокгольмському арбітражі

Виплата премії керівному складу НАК «Нафтогаз України» (узгодженої наглядовою радою НАК) за перемогу в першому раунді судового протистояння в Стокгольмі з російським «Газпромом» є яскравим прикладом діяльності новітніх остапів бендерів на теренах України та впровадження ними своїх власних «400 сравнительно честных способов отъема денег у населения».


Програти в суді заявлену до відшкодування суму в $14 млрд, залишившись крім цього винним для «Газпрому» $1,5-$2 млрд, збільшити закупівельну ціну газу від «Газпрому» і виплатити собі за це премію? Зазначене потребує неабиякого авантюристського хисту навіть для України.

Для розуміння суті програшу позову «Нафтогазу» нагадаю певну хронологію подій:

1. 16 червня 2014 року «Газпром» подає позов до Нафтогазу (до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма) з метою стягнення з НАК неоплаченої заборгованості за природний газ, поставлений в листопаді-грудні 2013 року і квітні-травні 2014 року.

ЗА ДАНИМИ «ГАЗПРОМУ» ЦЕЙ БОРГ СТАНОВИТЬ $4,5 МЛРД.

2. Одночасно, того ж дня, 16 червня 2014 р «Нафтогаз» звертається до Арбітражу з проханням про арбітраж до «Газпрому» з вимогами:

- ЗМІНИ ЦІНИ на природний газ, починаючи з 2010 року;

- ВІДШКОДУВАННЯ ВСІХ ПЕРЕПЛАТ, здійснених Нафтогазом з 2010 року НА СУМУ $14 МЛРД;

- скасування положення контракту, який забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

3. 31 жовтня 2014 року «Нафтогаз» підписує з «Газпромом» доповнення до контракту та по суті визнає частину боргу перед «Газпромом», яка була заявлена останнім до Арбітражу.

Із зазначених $4,5 МЛРД «НАФТОГАЗ» ПОГОДЖУЄТЬСЯ СПЛАТИТИ ДЛЯ «ГАЗПРОМУ» $3,1 МЛРД, оскільки вважає, що такий розмір заборгованості відповідає ринковими цінам на газ.

4. 12 червня 2015 р (через рік) «Газпром» подає в Арбітраж відгук на позов «Нафтогазу» та ЗУСТРІЧНУ позовну заяву до «Нафтогазу», яка, крім вимоги з оплати уточненої заборгованості за поставлений газ в травні-червні 2014 року, включає ще і вимогу оплати за зобов'язанням «бери-або-плати» за 2012- 2016 р. У підсумку загальна сума зустрічного позову досягла $37 млрд.

5. Аудиторський звіт «Нафтогазу» за 2015 рік зазначає: «Керівництво вважає, що станом на 31 грудня 2015 року Компанія розрахувалась за всіма своїми зобов’язаннями за поставлений протягом 2010-2015 років природний газ і вимагає компенсації за надмірно сплачені суми у розмірі понад 14 мільярдів» доларів США.

Таким чином, на момент виходу окремого рішення Арбітражу,

«Нафтогаз» вважав, що:

а) боргів перед «Газпромом» не має

б) «Газпром» повинен сплатити для «Нафтогазу» $14 млрд. переплат, оскільки

в) суд встановить ринкову ціну на газ, яка буде нижчою в порівнянні із формулою ціни, передбаченої контрактом.

«Газпром» вважав, що:

г) «Нафтогаз» повинен сплатити по заборгованості за поставлений газ в травні-червні 2014 року понад $2 млрд

д) «Нафтогаз» повинен сплатити за зобов'язанням «бери-або-плати» за 2012-2016 рр. близько $35 млрд.

І ось 31 травня 2017 року Арбітраж виносить окреме рішення відповідно до якого:

«Нафтогаз»:

1) всупереч своїм запевненням, виявився винен для «Газпрома» за газ, поставлений в травні-червні 2014 року;

2) не може претендувати на відшкодування від «Газпрома» переплат за 2010-2015рр.;

3) не отримав заявлену та обгрунтовувану ним ринкову ціну на газ на рівні хаб- (ціна європейського хаба мінус транспорт до України), яка була б нижча від формульної ціни контракту;

4) отримав ринкову ціну на газ, яка на даний час більша, ніж контрактна формульна ціна;

5) отримав право реекспорту газу;

«Газпром»:

1) отримає від «Нафтогазу» оплату по заборгованості за поставлений газ в травні-червні 2014 року

2) не може претендувати на сплату «Нафтогазом» за зобов'язанням «бери-або-плати» за 2012-2016 рр.

Таким чином, із заявлених вимог «Нафтогазу» Арбітраж не задовільнив жодної, крім права на реекспорт газу.

Тепер, при подальшій необхідності (якщо така виникне) «Нафтогаз» змушений буде купувати газ на рівні хаба. Тобто на східному кордоні України ціна дорівнюватиме ціні європейського хаба, що знаходиться за 2 тис. км транспортування магістральними газопроводами. Закуповувати такий газ на східному кордоні за ціною європейського хаба та мати право на реекспорт цього газу, сплативши ще додатково за його транспорт за 2 тис. км, звучить просто анекдотично.

Разом з тим, програвши всі свої вимоги, керівництво «Нафтогазу» не оспорює рішення Арбітражу, а цілком вдало прикриває свій програш, розігруючи карту програшу «Газпромом» свого зустрічного позову щодо зобов'язань «бери-або-плати» за 2012-2016.рр, якого, в свою чергу, не могло б бути без позову «Нафтогазу до Газпрому».

Ярослав Диковицький, facebook.com

Андрій Коболєв, голова «Нафтогазу». Фото epravda.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Колегія суддів заборонила вести трансляцію цього засідання, мотивуючи це тим, що нібито в засіданні досліджуватимуться докази

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.