​Чотири однотипні схеми, по яких компанії Ахметова за півтора роки отримали 3,7 млрд грн

Всі наші платежі за е/е ідуть в обленерго, а далі в ДП «Енергоринок». Останній розподіляє ці кошти виробникам електроенергії по алгоритму, а саме пропорційно виручці компаній-виробників.


За останні 1,5 роки НКРЕКП чотири рази по-серйозному відходило від цього алгоритму.

1. Осінь 2016 р. Платіж 200 млн грн від Київенерго (ДТЕК) не розподіляється пропорційно усім виробникам, а повністю повертається, як оплата виробнику - тому ж Київенерго (ТЕЦ-5, ТЕЦ-6). Інші компанії, зокрема державні Центренерго, Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

2. Грудень 2016 року. НКРЕКП проводить 686 млн грн в обхід загального алгоритму. З них 676 млн грн отримує компанія ДТЕК. Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

3. Грудень 2017 року. 1,8 млрд грн виділяється з держбюджету на покриття збитків підприємства «Вода Донбасу» (наслідки «прибуткової» роботи в зоні АТО). Вся сума іде, як оплата за е/е. Але НКРЕКП ці 1,8 млрд грн знову проводить в обхід звичайного алгоритму. Близько 1,3 млрд грн отримав ДТЕК. Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

4. 09 січня 2018 року. НКРЕКП в обхід алгоритму проводить 2 млрд грн, з яких 1,5 млрд грн отримує ДТЕК. Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

З таких рішень виглядає, що для держкомпаній гроші взагалі не потрібні. Але ні, НКРЕКП з 1 січня цього року підняв тарифи для Енергоатома та Укргідро на 16% та 20% відповідно, які знову ж мають покритися споживачами. Бо наші попередньо сплачені тарифи не всі дійшли до цих компаній.

Сумарно з допомогою таких схем та ручних рішень регулятора компанія ДТЕК Р. Ахметова в обхід загального алгоритму отримала близько 3,7 млрд грн. Із них 1,7 млрд грн не були б отримані, якби платежі відбувалися згідно загальних правил.

Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго сумарно внаслідок відповідних рішень НКРЕКП недоотримали біля 1,6 млрд грн.

Голова НКРЕКП Д. Вовк розумна людина, тому, впевнений, він усвідомлював і розумів суть та наслідки таких рішень. І, як бачимо, такі дії мають систематичний повторюваний характер.

Якщо вас цікавили практичні приклади, як же у дійсності олігархи отримують в Україні мільярди - то ось так, з допомогою лояльних чиновників.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото Цензор.НЕТКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Колегія суддів заборонила вести трансляцію цього засідання, мотивуючи це тим, що нібито в засіданні досліджуватимуться докази

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.