​Чотири однотипні схеми, по яких компанії Ахметова за півтора роки отримали 3,7 млрд грн

Всі наші платежі за е/е ідуть в обленерго, а далі в ДП «Енергоринок». Останній розподіляє ці кошти виробникам електроенергії по алгоритму, а саме пропорційно виручці компаній-виробників.


За останні 1,5 роки НКРЕКП чотири рази по-серйозному відходило від цього алгоритму.

1. Осінь 2016 р. Платіж 200 млн грн від Київенерго (ДТЕК) не розподіляється пропорційно усім виробникам, а повністю повертається, як оплата виробнику - тому ж Київенерго (ТЕЦ-5, ТЕЦ-6). Інші компанії, зокрема державні Центренерго, Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

2. Грудень 2016 року. НКРЕКП проводить 686 млн грн в обхід загального алгоритму. З них 676 млн грн отримує компанія ДТЕК. Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

3. Грудень 2017 року. 1,8 млрд грн виділяється з держбюджету на покриття збитків підприємства «Вода Донбасу» (наслідки «прибуткової» роботи в зоні АТО). Вся сума іде, як оплата за е/е. Але НКРЕКП ці 1,8 млрд грн знову проводить в обхід звичайного алгоритму. Близько 1,3 млрд грн отримав ДТЕК. Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

4. 09 січня 2018 року. НКРЕКП в обхід алгоритму проводить 2 млрд грн, з яких 1,5 млрд грн отримує ДТЕК. Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго не отримують нічого.

З таких рішень виглядає, що для держкомпаній гроші взагалі не потрібні. Але ні, НКРЕКП з 1 січня цього року підняв тарифи для Енергоатома та Укргідро на 16% та 20% відповідно, які знову ж мають покритися споживачами. Бо наші попередньо сплачені тарифи не всі дійшли до цих компаній.

Сумарно з допомогою таких схем та ручних рішень регулятора компанія ДТЕК Р. Ахметова в обхід загального алгоритму отримала близько 3,7 млрд грн. Із них 1,7 млрд грн не були б отримані, якби платежі відбувалися згідно загальних правил.

Державні Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго сумарно внаслідок відповідних рішень НКРЕКП недоотримали біля 1,6 млрд грн.

Голова НКРЕКП Д. Вовк розумна людина, тому, впевнений, він усвідомлював і розумів суть та наслідки таких рішень. І, як бачимо, такі дії мають систематичний повторюваний характер.

Якщо вас цікавили практичні приклади, як же у дійсності олігархи отримують в Україні мільярди - то ось так, з допомогою лояльних чиновників.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото Цензор.НЕТКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Білоруський правозахисний центр «Весна» оприлюднює імена затриманих – станом на зараз їхня кількість сягає 413, але дані оновлюються

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.