​Закон «11 вересня» викликав суперечки не тільки в США

Документ наділяє правом сім'ї жертв терактів 11 вересня 2001 року подавати до суду на владу Саудівської Аравії, а також передбачає, що будь-який американець, який зіткнувся з «незаконними діями іноземних чиновників» як в самих Штатах, так і за кордоном, має право подати до суду на зарубіжну країну, повідомляє інформагентство Анадолу.


Закон «Про правосуддя стосовно спонсорів тероризму», прийнятий Конгресом США незважаючи на заперечення Білого дому, викликав бурхливі дебати як у самих Сполучених Штатах, так і за кордоном.

Документ наділяє правом сім'ї жертв терактів 11 вересня 2001 року подавати до суду на владу Саудівської Аравії, а також передбачає, що будь-який американець, який зіткнувся з «незаконними діями іноземних чиновників» як в самих Штатах, так і за кордоном, має право подати до суду на зарубіжну країну.

Закон «Про правосуддя стосовно спонсорів тероризму», відомий як «закон 11 вересня», був винесений на обговорення американських законодавців ще 16 вересня 2015 року з ініціативи сенатора-республіканця Джона Корніна. 17 травня закон схвалили члени Сенату, а дев'ятого вересня - Палати представників. Однак 23 вересня президент США наклав вето на законопроект. Проте, не дивлячись на вето Барака Обами, закон був прийнятий.

Дія закону не обмежується країнами, пов'язаними з тероризмом. У США факт наявності зв'язків зарубіжної країни з терористичною організацією вимагає тривалого розслідування. Але завдяки новому закону цей час значно скорочується, і рішення з питання, чи є країна спонсором тероризму, може бути прийнято в найкоротші терміни.

Президент США вважає, що закон може становити небезпеку для позиції країни в світі, зокрема, американські дипломати і військові (службовці на базах за кордоном) можуть позбутися недоторканності в різних країнах. Закон надає право й іншим державам подавати в суд на США.

Відповідно до закону, в США після терактів, що призвели до поранення або смерті осіб, можна буде подати в суд за заподіяні моральні, фізичні або ж матеріальні збитки.

Мін'юст США також може втручатися в судовий процес у зв'язку з іноземною державою. Розгляд може бути заморожено на півроку, якщо з'ясується, що держсекретар США веде переписку з даного питання з владою цієї держави. З ініціативи Держдепу судовий процес може бути відкладений ще на півроку.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 13 жовтня розповів про наступні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.