На остаточний вердикт Міжнародного суду Україна може очікувати через 3-5 років
- Подробиці
- Опубліковано 09.03.2017 16:21
-
Автор: admin Конфлікти і закони
- Переглядів: 1944
Міжнародний суд ООН у Гаазі у четвер 9 березня завершує чотириденні слухання щодо позову України проти росії зі звинуваченнями у порушенні російською стороною двох міжнародних конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму і щодо дискримінації на расовому ґрунті.
Першочергово після виступів представників сторін судді принаймні кілька тижнів розглядатимуть вимогу України негайно запровадити запобіжні заходи щодо росії.
Голова української делегації у Гаазі заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль утримується від прогнозу часових рамок, але деякі фахівці припускають, що перше рішення може з’явитися у квітні.
Наступним, приблизно через рік, мало би бути рішення суддів щодо юрисдикції - чи уповноважений суд розглядати питання позову.
Якщо суд прийме позов України до розгляду, то остаточного вердикту можна очікувати через 3-5 років.
Успіх України у Міжнародному суді мав би велике, але переважно символічне значення.
«Рішення Суду зобов’язати росію припинити дискримінацію українців та кримських татар, а також зупинити підтримку терористів на Донбасі поставить рф перед дилемою: або припинити свою протиправну поведінку, або остаточно перетворитися на країну-парію, з якою ніхто не матиме справи», - написала Олена Зеркаль у Фейсбук перед початком слухань у Гаазі.
На завершенні слухань у четвер представники російської сторони знову наголошували, що суд не повинен розглядати справу через брак юрисдикції.
Про це з першого виступу заявив голова російської делегації Роман Колодкін, а в останній день юрист від російської сторони наголосив, що суд не створювався для «залагодження збройних конфліктів».
Заперечення юрисдикції допомогло москві перемогти у справі позову з боку Грузії, яка 2008 року подавала у Міжнародний суд, звинувачуючи москву в етнічних чистках в Абхазії та Південній Осетії.
У квітні 2011 р суд відхилив позов, погодившись з російськими доводами про брак юрисдикції. росія змогла довести, що грузинська сторона перед подачею позову до суду не вдавалася до передбачених міжнародним правом намагань спочатку спробувати вирішити диспут шляхом переговорів.
У відповідь на теперішній позов України російські представники також стверджують, що у конфлікті на Донбасі немає тероризму і заперечують, що москва підтримує озброєні сили, які ведуть боротьбу проти українського уряду.
Заперечуючи причетність москви до збиття над східною Україною малайзійського авіалайнера, правник Семюел Вордсворт заявив, що «немає доказів, що росія надала будь-якій стороні зброю з намірами чи інформацією, що така зброя могла бути використана для збиття цивільного літака».
росія також відкидає звинувачення, що в окупованому Криму кримські татари й етнічні українці зазнають переслідувань та утисків.
За матеріалами «Голосу Америки»
Фото radiosvoboda.org
Також з цієї категорії...
Одну из участниц Pussy Riot...
10 окт. 2012 г.
У номінації «людина року» Сноуден...
16 дек. 2013 г.
В России готовятся принять «закон...
9 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
2 февр. 2025 г.
1320 москалів подохло минулої доби...
2 февр. 2025 г.
Збито 40 ворожих БпЛА, 13...
2 февр. 2025 г.
Останні новини
02.02.2025 10:19
1320 москалів подохло минулої доби на українській землі01.02.2025 09:56
1430 кацапів подохло минулої доби на українськй земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 1 лютого обговорив актуальні новини
Коментарі