​ЄСПЛ займеться скаргами родин на ексгумацію жертв Смоленської катастрофи

Європейський суд з прав людини займеться скаргами родин жертв Смоленської катастрофи, що виступають проти ексгумації своїх близьких. Суд дав польському урядові час до 22 листопада, аби надіслати свої пояснення у цій справі, повідомляє «Польське радіо».


Скаргу до ЄСПЛ подали Ева Марія Сольська і Малґожата Ева Рибіцька. Вони заявляють, що розпорядження про проведення ексгумацій всупереч їхній волі та позбавлення їх ефективних засобів подання апеляції щодо рішення прокурора, який займається цією справою, порушують, зокрема, їхнє право на приватне і родинне життя, гарантовані Європейською Конвенцією з прав людини.

У жовтні 2016 року прокурор, що розслідував Смоленську катастрофу, вирішив скликати групу експертів з метою проведення розтину решток жертв цієї катастрофи. У зв’язку з цим було прийнято рішення про ексгумацію 83 тіл, тоді як тіла решти з них вже було ексгумовано. Частина родин виразила спротив щодо такого рішення суду. Вони заявляли, зокрема, що ексгумації порушуватимуть їхнє право на культ пам’яті про померлих близьких та право на приватне життя. Також вони зверталися до генерального прокурора із закликом про припинення процедури ексгумації, а також подали скаргу на постанову слідчих. Прокуратура відхилила скаргу, вважаючи її неприпустимою з точки зору польського законодавства.

Заявників у Європейському суді з прав людини представлятиме Гельсінський фонд з прав людини.

Місце смоленської катастрофи. Фото Wikipedia



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.