​Польща готова подати скаргу в Міжнародний суд про неповернення росією уламків Ту-154М

«Ми підготували проект скарги у Міжнародний суд ООН у справі неповернення росією уламків президентського літака Ту-154М, що розбився під час Смоленської катастрофи», - повідомив віце-міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, передає Польське радіо.


Представляючи сеймовій комісії з питань оборони інформацію про дипломатичні кроки у справі повернення уламків президентського літака, Яцек Чапутович повідомив, що проект скарги налічує кількасот сторінок. Англійською та французькою мовами перекладено понад 2000 документів.

Як зазначив заступник міністра закордонних справ, рішення про направлення скарги поки не прийнято. Він зауважив, що це серйозне рішення і воно залежить від багатьох факторів. Зокрема, Польща ніколи не вирішувала ще жодних суперечок у Міжнародному суді. Проект скарги опирається, зокрема, на законодавство з різних галузей – поваги до державної власності, міжнародних конвенцій та норм міжнародного права.

Чапутович поінформував, що серед співрозмовників міністра закордонних справ, з якими було порушено питання про повернення літака, був екс-державний секретар США Джон Керрі та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. Розмови проходили також на рівні віце-міністра закордонних справ Польщі та росії під час зустрічей з послом росії.

Повернути уламки вимагала також польська прокуратура. Чапутович нагадав, що російська сторона негативно відповідала на усі ноти про повернення уламків літака і що частини розбитого літака повинні залишатися на терені росії до закінчення російського слідства. «Слідство 16 разів подовжували, востаннє до 10 жовтня, потім його знову подовжили», - сказав депутатам віце-міністр.

Фото faktysmolensk.gov.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.