​Ахметов фінансував роботу Манафорта з партією регіонів в Україні - суд США

Українська політика буде провідною темою слухань упродовж другого дня суду над Полом Манафортом, колишнім радником віктора януковича і головою виборчого штабу Дональда Трампа. Першим свідком прокуратури у середу буде політичний консультант Деніел Рабін, який працював над виробництвом політичної телереклами для України. Други свідком має бути агент Федерального бюро розслідувань, ім’я якого не було назване, повідомляє «Голос Америки».


У перший день процесу у місті Александрія свідок прокуратури - політичний консультант Тед Девін, як повідомляє Reuters, сказав, що фінансував співпрацю Манафорта з партією регіонів та з віктором януковичем український олігарх Рінат Ахметов.

Девін, відповідаючи у вівторок на запитання упродовж години, сказав, що Манафорт використовував опитування й цілеспрямовану політичну рекламу для підвищення популярності підтримуваного росією віктора януковича та його перемоги на президентських виборах 2010 року.

Прокуратура у перший день слухань заявила, що Манафорт отримав з України принаймні 60 мільйонів доларів, які він приховав від оподаткування.

Манафорт відкидає усі обвинувачення.

Адвокати Манафорта у вступному слові назвали свого підзахисного талановитим консультантом, який досяг вершин в американських та міжнародних політичних колах. Вони доводять, що він не мав намірів приховувати інформацію від американської податкової служби, і що його зрадив колишній бізнес-партнер Рік Ґейтс.

Адвокат Томас Зенле дав зрозуміти, що захист буде зосереджуватися на критиці Ґейтса, який раніше визнав себе винним у висунутих проти нього обвинуваченнях і співпрацює з прокуратурою.

Адвокати звинувачують Ґейтса у нечесності, привласненні грошей партнера і в поданні неточної інформації бухгалтерам, які готували податкові декларації Пола Манафорта.

Очікують, що процес триватиме принаймні три тижні, і Манафорту загрожує до 30 років ув’язнення.

Підсудний також заперечує інше подання у федеральному суді столиці - Вашингтона, де його, зокрема, обвинувачено у незареєстрованій лобістській роботі у США.

Судові подання стали результатом роботи спеціальної прокуратури Роберта Мюллера, що з’ясовує, чи вступали представники виборчої команди Трампа у змову з росією у намаганні вплинути на результати президентських виборів у США.

Манафорт співпрацював з партією регіонів з 2006 до 2015 року, а згодом 2016 року працював у виборчому штабі Дональда Трампа, очолюючи його упродовж трьох місяців.

У час роботи Манафорта в команді Трампа Республіканська партія США змінила формулювання у партійному маніфесті, відмовившись від жорсткого осуду росії за її агресію щодо України.

У червні 2016 Манафорт був одним з учасників зустрічі у Нью-Йорку з російською юристкою, яка обіцяла представникам штабу Трампа компрометуючу інформацію про його суперницю на виборах, Гілларі Клінтон.

Президент Трамп неодноразово звинувачував розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера у політично вмотивованому «полюванні на відьом» і відкидав припущення про змову представників його виборчої кампанії з росією.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.