​Фірташ може погодитися на співпрацю зі слідством, аби уникнути понад 80 років ув’язнення у США

Якщо українського олігарха Дмитра Фірташа екстрадують до США, там йому загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд. Видання детально розповідає, як саме буде розвиватись справа Фірташа в Сполучених Штатах.


Яке покарання світить Фірташеві?

«Фірташа звинувачують у відмиванні грошей, у порушенні так званого «закону Ріко» — про організації, що діють під впливом рекету й корупції, а також у намаганні порушити закон про корупцію за кордоном. З технічного боку, це понад 80 років ув’язнення, — це просто, базуючись на розрахунках. Плюс прокурор просить про конфіскацію всіх його активів», — пояснив «Голосу Америки» Джин Берд.

Утім, юрист зазначив, що Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.

«Фірташ добре знайомий з різноманітними фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та росії. Тож, можливо, він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тож для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, — де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень».

Це дуже важлива деталь, адже якщо Фірташ погодиться на співпрацю, він може розповісти про інші незаконні схеми, до яких можуть бути причетні топ-чиновники. Своєю чергою, це може викликати нові обвинувачення й судові справи проти відомих українських політиків та бізнесменів.

В чому конкретно звинувачують Фірташа?

Фірташа звинувачують у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сума ймовірного хабаря — 18,5 мільйонів доларів. Федеральна суддя у Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів «Boeing». Таким чином, схема хабарництва торкається юрисдикції США. Представники «Boeing» підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Утім, заявили, що угоди з ним не укладали.

У 2014 році Фірташа за вимогою Сполучених Штатів затримали в Австрії. Загалом розгляд про екстрадицію тривав 5 років — 25 червня Верховний суд Австрії відхилив апеляцію і дозволив екстрадувати бізнесмена до Сполучених Штатів. Утім, остаточне рішення має затвердити міністр юстиції Австрії.

Як виглядатиме процедура у США?

Якщо Фірташ постане перед американським судом, то слухання будуть відбуватись у штаті Іллінойс. У разі фінального рішення про екстрадицію, українського олігарха можуть доставити в США вже на початку липня.

«Після екстрадиції Фірташ має прибути в суд для слухань, де він повинен буде визнати або заперечити свою провину в різних обвинуваченнях. Процес може початись дуже швидко — протягом декількох днів після прибуття Фірташа до США, тобто вже в липні. Базуючись на попередніх заявах захисту, можемо припустити, що він не визнає своєї провини. Після цього мають назначити додаткові слухання для обрання Фірташеві запобіжного заходу.

Дуже малоймовірно, що його залишать на свободі. Скоріш за все, прокурори вимагатимуть арешту. Вони наполягатимуть, що Фірташ — іноземний громадянин і може втекти від правосуддя.

Загалом, увесь процес може тривати роками. Якщо ви поглянете на випадок Лазаренка, пройшли роки, поки його справа перейшла від початкової стадії до вироку суду. Але все може бути і швидше — залежить, який захист оберуть адвокати Фірташа», — розповів «Голосу Америки» Джин Берд.

Хто захищатиме Фірташа?

Захист Дмитра Фірташа заперечує усі висунуті йому звинувачення.

Cеред адвокатів Фірташа є Ден Вебб з чиказької фірми Winston & Strawn, якого вважають одним з найкращих американських юристів. Так, The Wall Stret Journal назвав його одним з найбільш високооплачуваних американських адвокатів. А Business Insider зарахував його до списку «11 адвокатів, яких ви не захочете побачити по протилежний бік».

Також Вебб був спецпрокурором під час розслідування одного з найгучніших скандалів США «Ірангейт» у 1986 році. Тоді виявилось, що адміністрація президента Рейгана таємно, без дозволу Конгресу, продавала зброю Ірану. Згодом, у своїй практиці юрист представляв у судах таких бізнес-гігантів, як Microsoft, Philip Morris та General Electric.

У березні 2018 року до Дена Вебба навіть звернувся Дональд Трамп із пропозицією очолити його захист у розслідуванні незалежного прокурора США Мюллера про російське втручання у вибори США. Утім, юрист відмовився представляти президента, пославшись на конфлікт інтересів. У тому числі через Дмитра Фірташа. Український олігарх, своєю чергою, був бізнес-партнером Пола Манафорта, колишнього очільника передвиборчої кампанії Трампа, який фігурував у розслідуванні.

«Голос Америки» звернувся до адвокатів Дмитра Фірташа у США й очікує на їхні коментарі.

Дмитро Фірташ. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.