Винні у воєнних злочинах в Україні будуть переслідуватися до споконвіку

Можливо, знадобляться роки, щоб притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні, заявив Reuters у понеділок комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс. Однак, додав він, злочинці повинні знати, що загроза судового переслідування нависатиме над ними «вічно», повідомляє «Голос Америки».


Сполучені Штати та понад 40 інших країн працюють над узгодженням розслідувань, щоб допомогти покарати винних за звірства, вчинені російськими військами в Україні.

«Це триватиме наступні тижні, наступні місяці, наступні роки, можливо, наступні десятиліття. У деяких випадках це буде дуже швидко. В інших це буде довше, - сказав Рейндерс. - Але це також чітке повідомлення російській владі: ризик цих розслідувань, судових переслідувань і судів буде висіти над ними до кінця їхнього життя. Це назавжди».

Рейндерс сказав, що війна росії в Україні стала першим випадком, коли міжнародна спільнота почала працювати над притягненням винних у військових злочинах до відповідальності ще до закінчення конфлікту.

росія неодноразово заперечувала свою причетність до військових злочинів або навмисних нападів на цивільне населення з моменту вторгнення в Україну в лютому. рф каже про початок «спеціальної військової операції» з метою буцімто викорінення українських націоналістів.

Російські війська розбомбили українські міста і залишили тіла на вулицях міст і сіл, які вони окупували. Україна каже про десятки тисяч загиблих мирних жителів.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі розглядатиме справи про воєнні злочини, геноцид і злочини проти людства.

Рейндерс сказав, що 28 держав ЄС прагнуть надати матеріальну та кадрову допомогу для документування злочинів, зокрема збору свідчень про сексуальне насильство.

«Це коштує багато, і це нелегко впровадити в розвинених країнах, таких як члени ЄС, у звичайний день. Це ще важче в такій країні, як Україна, яка перебуває у стані війни», - сказав він.

Рейндерс сказав, що шість держав ЄС – Люксембург, Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія та Австрія – заморозили щонайменше по одному мільярду євроактивів російських олігархів, що разом становить 12,8 із загальної суми 13,9 мільярда євро, заблокованих наразі в Європі.

«Розміри активів олігархів і активів російського центробанку абсолютно різні. Ви не збираєтеся відбудовувати Україну за якісь мільярди олігархів. У випадку з російським центробанком мова йде про сотні мільярдів», - сказав Рейндерс.

«Ми обговорюємо, як організувати конфіскацію без вироку, але навколо цього є багато правових проблем, ми ще не впевнені в цьому», - додав він.

Він сказав, що Сполучені Штати, Канада та Італія мають певний досвід із цивільно-правовою конфіскацією, але він вважає, що для того, щоб така конфіскація була юридично обґрунтованою, потрібен чіткий зв’язок із злочином, наприклад корупцією.

Інакше Захід може продовжувати тримати гроші в замороженому стані до тих пір, поки росія відмовляється платити за відновлення України, сказав він, поки Захід шукає способи відновити справедливість як для злочинців, так і для жертв.

«Ці кошти могли б служити гарантією участі росії у відбудові України. Їх можна заморозити надовго, а не втратити», - сказав Рейндерс.

Дідьє Рейндерс. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.