Бойове гасло «Російський воєнний корабель, іди на …!» Україна не змогла зареєструвати в ЄС як торгову марку через рішення суду
- Подробиці
- Опубліковано 13.11.2024 19:00
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2280
Україна не зможе отримати європейську торгову марку на відоме бойове гасло «Російський воєнний корабель, іди на ...!», яка стала символом українського опору. Таку постанову виніс 13 листопада Загальний суд ЄС у Люксембургу, заявивши, що фраза наразі є політичним гаслом та «дуже швидко стала символом боротьби України з російською агресією», повідомляє Голос Америки.
«Фраза, про яку йде мова, дуже інтенсивно використовувалася в некомерційному контексті», - йдеться в заяві суду, яку цитують інформаційні агентства.
«Суд зауважив, що позначення не здатне виконувати основну функцію торгової марки, якщо пересічний споживач сприймає в його присутності не вказівку на походження товарів чи послуг, які воно позначає, а лише політичне повідомлення», - також вказано в заяві суду.
Рішення суду може бути оскаржене Україною у суді ЄС найвищої інстанції.
Як відомо, ця крилата фраза народилася ще на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді росіяни на флагманському крейсері Чорноморського флоту «москва» по радіо передали українським захисникам маленького острова Зміїний наказ здатися або померти.
У відповідь один з українців сказав: «Російський воєнний корабель, іди на ...!»
Відтоді ця історія стала відомою на весь світ, а фраза стала предметом гордості українців та національним гаслом, яке розміщували на білбордах, футболках, філіжанках та у численних мемах, «Укрпошта» навіть випустила відповідну поштову марку.
За логікою Києва, авторство фрази мало бути закріплене за Україною, щоб запобігти довільному використанню гасла у комерційних цілях.
Державна прикордонна служба України подала заявку на реєстрацію та комерційне використання фрази російською та англійською мовами в Європейському Союзі для позначення широкого спектра товарів, таких як брелоки, сумки тощо, а також видавничих, освітніх, розважальних та спортивних послуг.
Утім Офіс інтелектуальної власності Європейського Союзу, який відповідає за реєстрацію торгових марок в ЄС, не підтримав заявку. Теперішня постанова суду підтвердила попереднє рішення Офісу.
Захисники Зміїного потрапили в полон, але їх пізніше обміняли на російських військовополонених.
Крейсер «москва» був потоплений в результаті українського ракетного удару у квітні 2022 року. росія стверджує, що корабель затонув внаслідок вибуху на борту.
За кілька місяців після захоплення острова, росія вивела своїх військових зі Зміїного, назвавши це «жестом доброї волі». Утім Україна заперечує це, натомість стверджуючи, що захопила острів, завдавши суттєвих втрат російським військовим.
Фото АР
Також з цієї категорії...
Савченко в суде защищалась с...
7 окт. 2015 г.
Європарламент схвалив створення трибуналу по...
22 янв. 2016 г.
Надежда Савченко: Я - не...
2 мар. 2016 г.
Набираючі популярність...
Поліція оголосила підозру організатору афери,...
16 дек. 2024 г.
Поліція Києва затримала учасників наркоугруповання,...
19 дек. 2024 г.
Трамп може закінчити війну дуже...
22 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі