Кличко збирається використати в парламенті свій досвід роботи в Київраді

klichko parlament

 
Одним з ключових напрямків роботи «УДАРу» в парламенті буде прийняття законодавства для посилення ролі місцевого самоврядування та його повернення в столиці. Про це в день місцевого самоврядування, який в Україні відзначають 7 грудня, лідер «УДАРу» Віталій Кличко заявив в коментарі журналістам, повідомляє прес-служба «УДАРу».


Кличко зазначив, що команда партії «УДАР» вже розробила кілька законопроектів, спрямованих на захист місцевого самоврядування, які планує внести на розгляд парламенту в перші дні його роботи. Зокрема, йдеться про зміни до Закону «Про столицю», які передбачають повернення обраному киянам меру повноваження голови КМДА. «Так, в законі буде закріплено, що міський голова очолює КМДА та є головним розпорядником коштів громади, відповідальним перед громадянами. Влада в столиці має належати киянам, а не призначеним чиновникам», – наголосив Кличко.

«Ми будемо вимагати якнайскорішого проведення виборів київського міського голови і Київської міської ради. Самоврядування в столиці перетворено на фарс – киян вже кілька років позбавляють права обирати собі владу», – наголосив політик.

Кличко також зазначив, що надзвичайно важливою законодавчою ініціативою є вибори міських голів у два тури. «Сьогодні українськими містами часто керують мери, які представляють меншість. Для підвищення їх легітимності, посилення відповідальності міського голови перед громадою необхідно, щоб містами управляли ті люди, які представляють більшість жителів міста», – сказав Кличко.

Кличко наголосив, що «УДАР» наполягатиме на тому, щоб вже новий парламент повернувся до розгляду питання про два тури виборів міського голови. «Посилення місцевого самоврядування – це не тільки програмні засади, з якими наша партія йшла на вибори. Це усвідомлена позиція, від якої залежать і перспективи євроінтеграції, адже органи місцевого самоврядування мають в країнах ЄС серйозні повноваження і реальні важелі вирішення проблем громад», – сказав Кличко.

Політик вважає, що парламент має прийняти закон про місцеві референдуми, який би посилив вплив громади на роботу і рішення влади. При цьому Кличко зазначив, що це має бути якісно виписаний закон, а не та профанація плебісциту, що прийнята під виглядом закону «Про всенародний референдум».

Лідер «УДАРу» також зауважив, що він не виключає можливості, що працюватиме у парламентському комітеті з питань місцевого самоврядування. «Проблематика місцевого самоврядування є для мене зрозумілою і надзвичайно актуальною, в тому числі враховуючи мій досвід роботи в Київраді. Я сьогодні ще обираю комітет, в якому працюватиму, але не виключаю, що це буде саме цей напрямок», – наголосив лідер партії «УДАР».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.