Водій, подбай про свою безпеку - не розмовляй по телефону під час руху

vodiy mobilnik

 
Мобільний телефон вже давно став постійним атрибутом практично для всіх громадян. І діти і дорослі користуються цим засобом зв’язку постійно. І всі ми не уявляємо собі життя без  «мобільника». Тож і не дивно, що практично всі водії користуються ним.


Однак, статистика свідчить, що підчас розмови реакція в людини сповільнюється і водієві потрібно більше часу для того, щоб адекватно відреагувати на будь-яку дорожню ситуацію. Нагадаємо, що правила дорожнього руху (п. 2.8. д) забороняють користування засобами зв’язку, тримаючи їх в руці.

Однак, практично всі водії чомусь не вважають це порушенням. А дехто навіть не знає про таку заборону.

Наукові дослідження показують, що практично всі, хто користується мобільниками за кермом, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову.

А це, зрозуміло, негативно впливає на безпеку руху. Багато фахівців навіть радять на час поїздки відключати звук, аби не відволікатися. Державтоінспекція не веде статистики пригод, які трапились з цієї причини. Та й водії, що потрапили в аварії, не вважають за необхідне вказувати в своїх поясненнях, що вони розмовляли на ходу і що це призвело до такого фіналу.

Згідно діючого законодавства, за порушення вищеназваної вимоги правил, передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 гривень. Однак дорога дуже часто карає значно суворіше. І не варто забувати, що одна телефонна розмова може коштувати не лише значної суми, але й життя та здоров’я.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.