Половина заповідних об’єктів Києва ніколи не потрапить у земельний кадастр
- Подробиці
- Опубліковано 08.06.2015 11:06
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2474
Дослідження, проведене екологами ЕПЛ, виявило нову, невідому проблему об’єктів природно-заповідного фонду. Крім того, що більшість об’єктів досі не мають встановлених на місцевості меж, деякі з них внести до Державного земельного кадастру не можна буде ніколи.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі громадської організації Екологія-Природа-Людина (ЕПЛ).
Така ситуація пов’язана із тим, що низка рішень про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду, у випадках коли такими є окремі дерева, взагалі не вказує площу об’єкта (в нормі, навколо дерева охоронний статус надається ділянці мінімальною площею в проекцію крони). Незначне, здавалось би, недоопрацювання, стає причиною значних проблем вже після створення таких об’єктів. Головною проблемою є неможливість внести такі об’єкти природно-заповідного фонду до Державного земельного кадастру, адже охоронний статус має лише дерево, а не земельна ділянка під ним.
«Оскільки ділянка під заповідними деревами не має природоохоронного статусу, її цілком можуть віддати під забудову, або для будь-яких інших потреб, що цілком може стати причиною умисного пошкодження заповідного дерева новим власником ділянки з метою його ліквідації та скасування статусу, – коментує еколог ЕПЛ Олексій Василюк. – Наприклад, у Києві нам не вдалось виявити пам’ятки природи «вікові дерева береки» на вул. Банковій та «Вікові каштани та липи» на вул. Володимирській».
Такі об’єкти виявлені нами у Херсонській області (22), Закарпатській (5), Львівській областях (17) та у м. Києві (106). При цьому, практика прийняття таких рішень порівняно недавня. Так, остання «безземельна пам’ятка» - «Франковий дуб», оголошений у м. Львові відповідно до рішення Львівської обласної ради від 18.03.2014 № 989 «Про створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Франковий Дуб».
Волонтер ЕПЛ Вероніка Скворцова вивчала причину появи безземельних пам’яток природи. Більшість з них створені у роки, коли протягом тривалого часу в адміністративній одиниці не оголошувались нові заказники і пам’ятки природи. Оскільки створення пам’ятки природи, що не має ділянки, не потребує погодження з землекористувачами і їх формальне створення не викликає складностей. Відтак, у роки, коли, наприклад, м. Києву треба було прозвітувати про розвиток мережі ПЗФ, створювали десятки дерев-пам’яток природи, хоча цим площа ПЗФ міста зовсім не змінювалась.
Екологи ЕПЛ вважають, що для вирішення виявленої проблеми необхідно внесення змін до рішень про оголошення заповідних дерев та присвоєння кожній з пам’яток відповідної земельної ділянки не меншої, ніж площа проекції крони.
Також з цієї категорії...

Органами прокуратури столиці захищено права...
14 мая 2012 г.

За прискорення реєстрації шлюбу начальник...
16 июл. 2013 г.

У Києві ліквідовано пожежу на...
14 окт. 2013 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08.00...
22 апр. 2025 г.

1130 москалів подохло минулої доби...
22 апр. 2025 г.

Збито 38 ворожих БпЛА 16...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі