Будівництво на Микільській Слобідці викриває злочинну схему забудови (аеро-відео)

mikilska slobidka

 
Будівництво висотного житлового комплексу на Микільській Слобідці у Дніпровському районі Києва є наглядною ілюстрацією однієї з найбільш поширених схем, за якою Київська міська рада роздає під забудову особливо цінні землі природоохоронного призначення. В цьому переконані екологи Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ), повідомляють «Конфлікти і закони».


Як видно на відео, знятому з висоти пташиного польоту, житловий комплекс будується на відстані 30 метрів від урізу води.Відповідно до вимог статті 60 Земельного кодексу України, вздовж берегової лінії великих річок (в т.ч. Дніпра) існує прибережна захисна смуга шириною 100 метрів (ПЗС). Відповідно до Водного кодексу України, в межах ПЗС діє низка обмежень, в тому числі забороняється будівництво (п.4 частини 2 статті 89).

«Прибережна захисна смуга не потребує винесення в натуру, розробки спеціальної проектної документації або інших документів. Вона просто обраховується від урізу води на визначену відстань», – розповідає еколог ЕПЛ Олексій Василюк.

Проте існує нюанс. У Водному Кодексі України зазначено, що «У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації» . Такою ця норма є у редакції кодексу від 2010 року. До цього, у старій редакції кодексу, ця норма регламентувала ширину прибережної захисної смуги «у межах населених пунктів – згідно з ситуацією, що склалася».

«Саме таке формулювання було включене до Водного кодексу у зв’язку із тим, що майже всі населені пункти в Україні розміщені вздовж річок і інших водних об’єктів. Тому, звісно, затверджуючи Кодекс, слід було передбачити збереження вже існуючої забудови. Проте більше не дозволяти будівництво нової, – додає Олексій. – Проте Київська міська рада розуміє цю норму по-своєму. В часи старої редакції Кодексу було прийнято велику кількість рішень про надання ділянок на березі Дніпра в Києві, мотивуючи це тим, що «так склалось… що ми прийняли рішення про надання ділянки». Довгий час така позиція приймалась навіть судами».

На цей час, на рівні Верховного Суду України, сформована правова позиція щодо питання правомірності надання земельних ділянок для забудови в межах прибережних захисних смуг: «При наданні у користування земельних ділянок навколо зазначених та інших водних об’єктів, мали врахуватися ці положення щодо меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, а у разі відсутності землевпорядної документації (документації з землеустрою, проекту землеустрою) та встановлених у натурі (на місцевості) меж щодо прибережних захисних смуг водних об’єктів, збереження водних об’єктів мало бути досягнуто шляхом урахування при розгляді матеріалів щодо надання цих земельних ділянок нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених ст. 88 Водного Кодексу України, та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, що визначаються відповідно до Постанови № 486 з урахуванням конкретної ситуації» (Постанова ВСУ від 21 травня 2014 року (справа № 6-16 цс 14).

Десятки рішень ВСУ прийняті останнім часом на основі цієї правової позиції, проте серед них немає рішення щодо будівництва на Микільській Слобідці. Народний депутат Ігор Луценко вбачає в цьому будівництві політичну складову та вважає, що відмова від скасування завідомо протиправних земельних рішень Київради – частина позиції нинішнього керівництва міста. «Микільська слобідка - символ безкарності найближчого кола друзів та політичних соратників Віталія Кличка. Свавільність будівництв цих персонажів загрожує екології Дніпра, нищить ландшафт і порушує базові екологічні права киян. Ми з групою депутатів-киян неодноразово вимагали у Кличка та правоохоронців зупинити цей наступ кличківців на природу, але, схоже, правоохоронці та Кличко - по нішу сторону будівельного паркану», - коментує ситуацію народний депутат.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Президент россии владимир путин пожаловался на совещании совета безопасности рф на то, что Украина превращается в антипод россии

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.