Будівництво на Микільській Слобідці викриває злочинну схему забудови (аеро-відео)

mikilska slobidka

 
Будівництво висотного житлового комплексу на Микільській Слобідці у Дніпровському районі Києва є наглядною ілюстрацією однієї з найбільш поширених схем, за якою Київська міська рада роздає під забудову особливо цінні землі природоохоронного призначення. В цьому переконані екологи Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ), повідомляють «Конфлікти і закони».


Як видно на відео, знятому з висоти пташиного польоту, житловий комплекс будується на відстані 30 метрів від урізу води.



Відповідно до вимог статті 60 Земельного кодексу України, вздовж берегової лінії великих річок (в т.ч. Дніпра) існує прибережна захисна смуга шириною 100 метрів (ПЗС). Відповідно до Водного кодексу України, в межах ПЗС діє низка обмежень, в тому числі забороняється будівництво (п.4 частини 2 статті 89).

«Прибережна захисна смуга не потребує винесення в натуру, розробки спеціальної проектної документації або інших документів. Вона просто обраховується від урізу води на визначену відстань», – розповідає еколог ЕПЛ Олексій Василюк.

Проте існує нюанс. У Водному Кодексі України зазначено, що «У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації» . Такою ця норма є у редакції кодексу від 2010 року. До цього, у старій редакції кодексу, ця норма регламентувала ширину прибережної захисної смуги «у межах населених пунктів – згідно з ситуацією, що склалася».

«Саме таке формулювання було включене до Водного кодексу у зв’язку із тим, що майже всі населені пункти в Україні розміщені вздовж річок і інших водних об’єктів. Тому, звісно, затверджуючи Кодекс, слід було передбачити збереження вже існуючої забудови. Проте більше не дозволяти будівництво нової, – додає Олексій. – Проте Київська міська рада розуміє цю норму по-своєму. В часи старої редакції Кодексу було прийнято велику кількість рішень про надання ділянок на березі Дніпра в Києві, мотивуючи це тим, що «так склалось… що ми прийняли рішення про надання ділянки». Довгий час така позиція приймалась навіть судами».

На цей час, на рівні Верховного Суду України, сформована правова позиція щодо питання правомірності надання земельних ділянок для забудови в межах прибережних захисних смуг: «При наданні у користування земельних ділянок навколо зазначених та інших водних об’єктів, мали врахуватися ці положення щодо меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, а у разі відсутності землевпорядної документації (документації з землеустрою, проекту землеустрою) та встановлених у натурі (на місцевості) меж щодо прибережних захисних смуг водних об’єктів, збереження водних об’єктів мало бути досягнуто шляхом урахування при розгляді матеріалів щодо надання цих земельних ділянок нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених ст. 88 Водного Кодексу України, та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, що визначаються відповідно до Постанови № 486 з урахуванням конкретної ситуації» (Постанова ВСУ від 21 травня 2014 року (справа № 6-16 цс 14).

Десятки рішень ВСУ прийняті останнім часом на основі цієї правової позиції, проте серед них немає рішення щодо будівництва на Микільській Слобідці. Народний депутат Ігор Луценко вбачає в цьому будівництві політичну складову та вважає, що відмова від скасування завідомо протиправних земельних рішень Київради – частина позиції нинішнього керівництва міста. «Микільська слобідка - символ безкарності найближчого кола друзів та політичних соратників Віталія Кличка. Свавільність будівництв цих персонажів загрожує екології Дніпра, нищить ландшафт і порушує базові екологічні права киян. Ми з групою депутатів-киян неодноразово вимагали у Кличка та правоохоронців зупинити цей наступ кличківців на природу, але, схоже, правоохоронці та Кличко - по нішу сторону будівельного паркану», - коментує ситуацію народний депутат.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.