​У Києві припинили діяльність наркокартелю, який на території трьох країн займався наркозлочинами та торгівлею людьми

Зловмисники виготовляли та збували наркотичні речовини в Україні, постачали психотропи у Молдову, а також вербували українців у російську федерацію на роботу в місцевій нарколабораторії. 12 учасників угруповання затримано, їм повідомлено про підозри, ще трьох їхніх спільників затримали раніше, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


Протягом 10 місяців столичні поліцейські у рамках досудового розслідування документували незаконну діяльність злочинної групи. Слідством встановлено, що до її складу входить близько 20 осіб. Ролі учасників чітко розподілені: в угруповання – двоє організаторів, які курували роботу рекламників, закладчиків та лаборантів. Встановлено, що троє фігурантів є діючими співробітниками поліції.

Окрім того, організатори та ще один їх спільник виступали в ролі вербувальників, котрі підбирали та направляли працівників для виготовлення та збуту наркотиків у російську федерацію.

В Україні психотропні речовини виготовляли та реалізовували на території столиці та Київської області. Зловмисники також працювали на «імпорт» - постачали наркотичні засоби у Молдову, а в російській федерації навіть відкрили власну нарколабораторію:

«Ми провели кропітку роботу, аби задокументувати весь ланцюжок злочинної діяльності зловмисників – від реклами на вулицях, в тому числі шляхом надписів на будинках, і до виготовлення та збуту наркотиків. Замовлення приймали через Інтернет, оплату отримували на банківські картки, а клієнтам повідомляли місце, де захована закладка із «товаром». Злочинці створили відповідні веб-сайти та групи у соціальних мессенджерах, де рекламували свої «послуги». Таким чином вони поширювали і оголошення про роботу закордоном. А під час співбесід підбирали працівників для своєї нарколабораторії у російській федерації», - розповів керівник поліції Києва Андрій Крищенко.

Детективи поліції Києва спільно зі співробітниками Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України та однойменним управлінням поліції Києва разом із Київським міським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки НПУ під процесуальним керівництвом столичної прокуратури одночасно провели обшуки у трьох нарколабораторіях та в помешканнях фігурантів:

«Загалом правоохоронці провели майже 50 санкціонованих обшуків, під час яких виявили та вилучили у затриманих понад 15 кілограмів психотропних речовин. Також у фігурантів знайшли півтора кілограми готової сухої речовини, ззовні схожої на марихуану, велику кількість прекусорів та каністр із невідомої рідиною, набої та предмет для їх відстрілу. Всі речові докази направлені на відповідні експертизи. Загальна вартість вилученого за цінами «чорного ринку» складає близько 20 мільйонів гривень», - повідомив Андрій Крищенко.

Окрім того, у зловмисників вилучили обладнання, яке використовували для виготовлення психотропів, пакувальні пакети, схеми розповсюдження та записи про кількість збутих наркотичних засобів і грошові кошти у сумі понад 20 тисяч гривень, 5 тисяч євро та майже 50 тисяч доларів США. Крім того, правоохоронці знайшли ноутбуки та мобільні телефони, які містять переписки учасників злочинної групи із клієнтами та охочими влаштуватися на роботу.

15 учасників злочинної групи затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозри за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми), ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Слідчі столичної поліції звернулися із клопотанням до суду про обрання зловмисникам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років ув’язнення із конфіскацією майна.

Правоохоронці проводять необхідні заходи для встановлення інших учасників злочинної групи та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.