​Київські поліцейські нагадують громадянам правила, як не стати жертвою телефонних шахраїв

З початку року зареєстровано 185 кримінальних правопорушень, скоєних за схемою «родич у біді», а найбільш постраждалими виявилися пенсіонери. Тож правоохоронці вкотре закликають громадян бути обережними та при появі сумнівів щодо правдивості отриманої від незнайомців інформації негайно телефонувати на 102.


Як повідомляє прес-служба Нацполіції Києва, зловмисники телефонують громадянам під виглядом працівника поліції або лікаря і розповідають їм вигадану історію про те, що нібито їх родич скоїв злочин або став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, в якій постраждали люди. При цьому для «вирішення» питання шахраї вимагають від громадян гроші і діють настільки швидко, що потерпілі не встигають перевірити цю інформацію та віддають усі заощадження.

Як зазначив начальник відділу боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайством управління карного розшуку столичної поліції Олег Нетченко, з початку 2020 року у столиці зареєстровано 185 кримінальних правопорушень за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, а переважна більшість злочинів за схемою «родич у біді» зафіксовано у Дніпровському, Дарницькому, Солом’янському та Шевченківському районах:

«Не зважаючи на кількість розкритих злочинів, є певна складність у затриманні зловмисників. Частіше за все, ми затримуємо кур’єрів, які лише забирають гроші, а основні організатори залишаються непокараними, оскільки керують процесом дистанційно. Тож ми вкотре закликаємо киян бути пильними при розмові з незнайомцями. Якщо отримали підозрілий дзвінок, треба переконатися, чи дійсно рідним потрібна допомога. Для цього зателефонуйте за номером 102 або прийдіть до відділку поліції та поцікавтесь, чи дійсно затримували родича. І в жодному разі не передавайте нікому гроші чи цінності без підтвердження інформації про рідних».

Фото irshavaonline.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.