Школа обміну досвідом для молодих адвокатів: як навчитись протистояти системі і якісно захистити права клієнта?
- Подробиці
- Опубліковано 04.11.2024 14:03
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 11794
В українських реаліях бути затребуваним і гарним адвокатом - важко. Правоохоронна та судова системи часто межують з порушеннями, корупцією та упередженістю. І, аби відстояти за таких умов права клієнта, потрібно не просто мати академічні знання, а й бути віртуозом своєї справи, маючи певний базис, що напрацьований роками у боротьбі з системою. Однак такі навички не отримаєш при навчанні у виші, та й практику ще спробуй напрацювати. А це - час, нерви і зусилля. Значно ефективніше заздалегідь працюючи, ще навчатись у фахівців, котрі готові ділитись своїми кейсами та ще й допомагати розглядати ті справи, які адвокати ведуть.
І наразі така можливість в Україні з'явилась, коли молоді юристи зможуть отримати практичні знання щодо захисту своїх клієнів в умовах українських реалій. Проте у «Школі обміну досвідом», котру відкрила Тетяна Іванова, адвокат, яка не просто бореться з системою при захисті клієнтів, а ще й ту систему перемагає, навчання молодих адвокатів буде не просто передачею знань, а реальним вихованням нової генерації юристів, здатних якісно і сміливо захищати права українців. Подібне важливо не лише для тих, хто тільки починає свою кар’єру в адвокатурі і стикається з реальними викликами, що виходять за межі теоретичних знань, отриманих в університетах, а й таких, які готові стояти на захисті прав людини, віддаючи перевагу саме верховенству права, а не пристосуванню до системи.
Однією з головних проблем, з якою стикаються адвокати в українських реаліях - це несправедливість у судах і порушення з боку правоохоронних органів: прокурори нехтують законами, а судді приймають рішення на основі власних інтересів чи під тиском третіх сил. Подібне створює багато проблем, які і намагаються вирішити адвокати, захищаючи інтереси своїх клієнтів. Проте лише з досвідом приходить розуміння, що більшість випадків, які здаються безнадійними через вплив корупції чи порушення правосуддя, таки можна вирішити. І саме досвідчені адвокати мають можливість показати молодим колегам, як працювати в реальних умовах корупційної системи, які механізми використовувати і як правильно будувати захист, навіть, коли система працює проти них.
Відтепер це стало можливим, коли досвідчені адвокати в рамках спеціальної школи обміну досвідом навчатимуть молодих юристів розбирати реальні кейси, пропонуючи їм знання і навички, як можна протидіяти системі, що іноді стає на заваді справедливості.
Навчання в школі обміну досвідом побудоване на реальних прикладах. Досвідчені адвокати не просто читатимуть лекції про те, як має працювати правова система, вони допомагатимуть розбирати конкретні випадки, з якими мають справу молоді фахівці. Такий формат дозволить молодим адвокатам краще зрозуміти, з чим вони можуть стикнутися у своїй кар'єрі та як правильно діяти в тих чи інших непередбачуваних умовах.
Приклади, з якими познайомляться учні цієї школи під час навчання, можуть бути надзвичайно різноманітними. Серед них і справи, де порушуються права клієнта на захист; випадки, коли прокурор подає неправдиву інформацію; чи ситуації, коли суддя ігнорує важливі докази або практику вищих судових інстанцій, а то й ЄСПЧ. У кожному з цих випадків досвідчені наставники демонструватимуть, як можна протидіяти таким проблемам за допомогою правових і дієвих інструментів.
У новоствореній школі фахові адвокати навчатимуть молодих колег, як правильно протидіяти системі. Як зазначила засновниця школи, адвокат Тетяна Іванова, подібне навчання буде корисним для тих, хто не просто вирішив стати адвокатом, а бажає мати дієві навички захисту клієнтів, адже дедалі частіше у своїй практиці адвокати стикаються з ігноруванням закону як прокурорами, так і суддями. Та й опоненти можуть дотримуватись таких же правил, як судді і прокурори. І в таких ситуаціях дуже важливо мати практику, як поводитись, аби якісно захищати інтереси клієнта.
«Наша школа - це не про академічні знання, які отримують у ВУЗі. Вона про практичну діяльність, розгляд конкретних ситуацій та кейсів, а також про те, як поводити себе, коли проти клієнта, а то й адвоката, порушується закон. А таким знанням в університетах, на жаль, не вчать. І, головне, в нашій школі можна отримати знання, як правильно і якісно боротись з системою і не боятись їй протистояти, правильно і якісно використовуючи закон», - повідомила Тетяна Іванова у вступному слові першим студентам.
Проте одним з основних аспектів, яким точно навчать у цій школі, це сміливість брати участь у справах, які вимагатимуть моральної стійкості та вміння протидіяти неправомірним вимогам, подекуди ризикуючи, проте залишаючись відданим етичним принципам. І в цій школі точно розкажуть, як захищати права клієнта навіть тоді, коли здається, що система повністю працює і проти клієнта, і проти адвоката. А подібне важливе не лише для захисту клієнта, але й для розвитку правозахисної системи загалом.
Знаючи реалії сьогодення, розумієш, що саме навчання в рамках такої школи обміну досвідом дозволить зберегти спільноту професіоналів, які володітимуть не лише академічними знаннями, але й розумітимуть важливість збереження верховенства права. А молоді адвокати, що пройдуть через таке навчання, будуть здатні протистояти тиску системи та вміло забезпечуватимуть права клієнтів, роблячи свій внесок у реформування правової системи.
І можна стверджувати, що Школа обміну досвідом для адвокатів стане важливим елементом підготовки професіоналів, здатних ефективно захищати права громадян в умовах кульгаючого правосуддя. Однак ця школа не лише про обмін досвідом. Вона - про виховання і формування покоління юристів, які будуть готові боротися за справедливість, навіть якщо це означає протистояти системі. А подібне є вкрай необхідним для побудови саме правової держави.
Бажаючі пройти навчання можуть звертатись за номером: +380 (66) 085 38 18
Організатор школи Тетяна Іванова. Фото Конфлікти і закони
Також з цієї категорії...
Проти генерального директора УНІАН Вадима...
18 мая 2012 г.
Столичне підприємство не сплатило 40...
25 окт. 2012 г.
УДАР звертається до приватних лікарень...
21 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...
Мілованов зайнявся узаконеним рейдерством?
4 янв. 2025 г.
Словаччина збирається перервати постачання електроенергії...
4 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
5 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі