​Школа обміну досвідом для молодих адвокатів: як навчитись протистояти системі і якісно захистити права клієнта?


В українських реаліях бути затребуваним і гарним адвокатом - важко. Правоохоронна та судова системи часто межують з порушеннями, корупцією та упередженістю. І, аби відстояти за таких умов права клієнта, потрібно не просто мати академічні знання, а й бути віртуозом своєї справи, маючи певний базис, що напрацьований роками у боротьбі з системою. Однак такі навички не отримаєш при навчанні у виші, та й практику ще спробуй напрацювати. А це - час, нерви і зусилля. Значно ефективніше заздалегідь працюючи, ще навчатись у фахівців, котрі готові ділитись своїми кейсами та ще й допомагати розглядати ті справи, які адвокати ведуть.

І наразі така можливість в Україні з'явилась, коли молоді юристи зможуть отримати практичні знання щодо захисту своїх клієнів в умовах українських реалій. Проте у «Школі обміну досвідом», котру відкрила Тетяна Іванова, адвокат, яка не просто бореться з системою при захисті клієнтів, а ще й ту систему перемагає, навчання молодих адвокатів буде не просто передачею знань, а реальним вихованням нової генерації юристів, здатних якісно і сміливо захищати права українців. Подібне важливо не лише для тих, хто тільки починає свою кар’єру в адвокатурі і стикається з реальними викликами, що виходять за межі теоретичних знань, отриманих в університетах, а й таких, які готові стояти на захисті прав людини, віддаючи перевагу саме верховенству права, а не пристосуванню до системи.

Однією з головних проблем, з якою стикаються адвокати в українських реаліях - це несправедливість у судах і порушення з боку правоохоронних органів: прокурори нехтують законами, а судді приймають рішення на основі власних інтересів чи під тиском третіх сил. Подібне створює багато проблем, які і намагаються вирішити адвокати, захищаючи інтереси своїх клієнтів. Проте лише з досвідом приходить розуміння, що більшість випадків, які здаються безнадійними через вплив корупції чи порушення правосуддя, таки можна вирішити. І саме досвідчені адвокати мають можливість показати молодим колегам, як працювати в реальних умовах корупційної системи, які механізми використовувати і як правильно будувати захист, навіть, коли система працює проти них.

Відтепер це стало можливим, коли досвідчені адвокати в рамках спеціальної школи обміну досвідом навчатимуть молодих юристів розбирати реальні кейси, пропонуючи їм знання і навички, як можна протидіяти системі, що іноді стає на заваді справедливості.

Навчання в школі обміну досвідом побудоване на реальних прикладах. Досвідчені адвокати не просто читатимуть лекції про те, як має працювати правова система, вони допомагатимуть розбирати конкретні випадки, з якими мають справу молоді фахівці. Такий формат дозволить молодим адвокатам краще зрозуміти, з чим вони можуть стикнутися у своїй кар'єрі та як правильно діяти в тих чи інших непередбачуваних умовах.

Приклади, з якими познайомляться учні цієї школи під час навчання, можуть бути надзвичайно різноманітними. Серед них і справи, де порушуються права клієнта на захист; випадки, коли прокурор подає неправдиву інформацію; чи ситуації, коли суддя ігнорує важливі докази або практику вищих судових інстанцій, а то й ЄСПЧ. У кожному з цих випадків досвідчені наставники демонструватимуть, як можна протидіяти таким проблемам за допомогою правових і дієвих інструментів.

У новоствореній школі фахові адвокати навчатимуть молодих колег, як правильно протидіяти системі. Як зазначила засновниця школи, адвокат Тетяна Іванова, подібне навчання буде корисним для тих, хто не просто вирішив стати адвокатом, а бажає мати дієві навички захисту клієнтів, адже дедалі частіше у своїй практиці адвокати стикаються з ігноруванням закону як прокурорами, так і суддями. Та й опоненти можуть дотримуватись таких же правил, як судді і прокурори. І в таких ситуаціях дуже важливо мати практику, як поводитись, аби якісно захищати інтереси клієнта.

«Наша школа - це не про академічні знання, які отримують у ВУЗі. Вона про практичну діяльність, розгляд конкретних ситуацій та кейсів, а також про те, як поводити себе, коли проти клієнта, а то й адвоката, порушується закон. А таким знанням в університетах, на жаль, не вчать. І, головне, в нашій школі можна отримати знання, як правильно і якісно боротись з системою і не боятись їй протистояти, правильно і якісно використовуючи закон», - повідомила Тетяна Іванова у вступному слові першим студентам.

Проте одним з основних аспектів, яким точно навчать у цій школі, це сміливість брати участь у справах, які вимагатимуть моральної стійкості та вміння протидіяти неправомірним вимогам, подекуди ризикуючи, проте залишаючись відданим етичним принципам. І в цій школі точно розкажуть, як захищати права клієнта навіть тоді, коли здається, що система повністю працює і проти клієнта, і проти адвоката. А подібне важливе не лише для захисту клієнта, але й для розвитку правозахисної системи загалом.

Знаючи реалії сьогодення, розумієш, що саме навчання в рамках такої школи обміну досвідом дозволить зберегти спільноту професіоналів, які володітимуть не лише академічними знаннями, але й розумітимуть важливість збереження верховенства права. А молоді адвокати, що пройдуть через таке навчання, будуть здатні протистояти тиску системи та вміло забезпечуватимуть права клієнтів, роблячи свій внесок у реформування правової системи.

І можна стверджувати, що Школа обміну досвідом для адвокатів стане важливим елементом підготовки професіоналів, здатних ефективно захищати права громадян в умовах кульгаючого правосуддя. Однак ця школа не лише про обмін досвідом. Вона - про виховання і формування покоління юристів, які будуть готові боротися за справедливість, навіть якщо це означає протистояти системі. А подібне є вкрай необхідним для побудови саме правової держави.

Бажаючі пройти навчання можуть звертатись за номером: +380 (66) 085 38 18

Організатор школи Тетяна Іванова. Фото Конфлікти і закони



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.