Ми побоювались Росію тільки до вступу до ЄС і НАТО – литовський дипломат

pobouyvatis

 
«В Литві побоювалися Росію, але лише доти, доки не вступили в НАТО і ЄС», - про це в Черкасах заявив заступник посла Литви Марюс Януконіс під час міжнародної конференції «Зміцнення безпеки через співробітництво», повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД.


«На нас Росія чинила серйозний тиск, коли ми мали стати членами НАТО. Але після вступу в НАТО всі нападки нашого східного сусіда припинилася. Більше того, після вступу в Північно-Атлантичний Альянс і Європейський Союз наші стосунки з Росією набагато покращились, особливо в сфері торгівлі», - додав дипломат.

В свою чергу секретар з економічних питань посольства Естонії Роман Винарчук зазначив, що для його країни, як і для Литви, вступ до НАТО обернувся конкретною економічною вигодою у вигляді притоку інвестицій.

Аташе з питань оборони Литви Міндаугас Квікліс повідомив, що нейтралітет будь-якій країні обійдеться в рази дорожче, ніж членство в НАТО.

Крім того, членство в Альянсі дає більше гарантій безпеки, ніж нейтральний статус. «Для прикладу, членство Литви в НАТО за 10 років обійшлося в 10 млн. євро, натомість інвестицій за цей період було залучено втричі більше – 30 млн. Членство в Альянсі робить країну більш привабливою для інвесторів», - підсумував Квікліс.

Додамо, що конференцію було організовано Інститутом Європейського Поступу за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні в партнерстві з Чорноморською бізнес-лігою.



Коментарі

  +0 #1 Р.Вертер 26 нояб. 2013 г., 12:26:00
Шановні журналісти! Може й правда Ви перестане писати НАТО і будете писати або NATO або ОПАД ( Організація Північно-Атлантичного Договору) так як в цій статті згадується один раз.

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.