Завдяки резолюції ООН, Україна отримала інструмент для захисту своїх інтересів
- Подробиці
- Опубліковано 27.03.2014 19:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7528
Резолюція ООН може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України по Криму в усіх міжнародних судах. Таку думку в коментарі УНІАН висловив заступник директора Центру Разумкова Валерій Чалий, повідомляють «Конфлікти і закони».
Валерій Чалий назвав резолюцію Генасамблеї ООН безпрецедентним рішенням і зауважив, що навіть у попередніх конфліктних ситуаціях, зокрема, під час війни в 2008 році між Росією та Грузією, думки розходилися більше. «А тут фактично чітка і єдина позиція по Україні та в масштабах ООН, я б сказав, що це майже одноголосне рішення. Очікування навіть української делегації були менші. Тобто, це, насправді, дуже позитивний сигнал, і я думаю, що це результат контактів, що відбулися, і особисто візит Генерального секретаря ООН, його заступників, які на місці ознайомилися з ситуацією в Україні і, очевидно, контакти з країнами ООН. Дуже чітке посилання на статтю 2 статуту ООН показує, що всі ті країни, які не підтримали цю резолюцію, фактично, виводять себе за рамки загальноприйнятих механізмів», - сказав Чалий.
Він також зазначив, що очікував від Білорусі більш гнучкого підходу в цьому питанні, але президент Білорусі Олександр Лукашенко продемонстрував «свою залежність від позицій президента РФ».
«Проте, що ж дає Україні резолюція Генасамблеї ? Вона не містить в собі юридично зобов'язуючих норм саме для подальших кроків у рамках механізмів ООН, але це політико-правовий документ, який може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України у всіх міжнародних судах з питань захоплених об'єктів власності, інфраструктури, земель, територій, військових кораблів і т.п. в Криму. Є чітке невизнання, по суті, всім світом анексії Криму - це величезна підстава для позиції України в напрямку повернення де-факто Криму до складу України... Зараз Генасамблея просто дала інструмент українській дипломатії для захисту своїх інтересів... Треба не гарячкувати, а робити швидкі дії з подачі позовів з українського боку в міжнародні суди», - зазначив експерт.
Нагадаємо, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, яка не визнає проведений 16 березня референдум в Криму про відділення від України і подальшої анексії півострова Росією.
«За» резолюцію проголосували 100 членів Генасамблеї, утрималися - 58, а одинадцять проголосували «проти».
У резолюції, яка називається «Територіальна цілісність України», зазначається, зокрема, що референдум в Криму «не має сили і не може бути підставою для зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».
Також з цієї категорії...
Майкл Флінн не декларував гроші,...
2 апр. 2017 г.
Трампу порадили до G20 озброїти...
3 июл. 2017 г.
Об’єднавчий собор в Україні -...
16 дек. 2018 г.
Набираючі популярність...
Пекін прагне до світового домінування...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 дек. 2024 г.
1630 москалів подохло минулої доби...
24 дек. 2024 г.
Останні новини
24.12.2024 08:36
1630 москалів подохло минулої доби в українській землі23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі