Завдяки резолюції ООН, Україна отримала інструмент для захисту своїх інтересів
- Подробности
- Опубликовано 27.03.2014 19:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 7000
Резолюція ООН може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України по Криму в усіх міжнародних судах. Таку думку в коментарі УНІАН висловив заступник директора Центру Разумкова Валерій Чалий, повідомляють «Конфлікти і закони».
Валерій Чалий назвав резолюцію Генасамблеї ООН безпрецедентним рішенням і зауважив, що навіть у попередніх конфліктних ситуаціях, зокрема, під час війни в 2008 році між Росією та Грузією, думки розходилися більше. «А тут фактично чітка і єдина позиція по Україні та в масштабах ООН, я б сказав, що це майже одноголосне рішення. Очікування навіть української делегації були менші. Тобто, це, насправді, дуже позитивний сигнал, і я думаю, що це результат контактів, що відбулися, і особисто візит Генерального секретаря ООН, його заступників, які на місці ознайомилися з ситуацією в Україні і, очевидно, контакти з країнами ООН. Дуже чітке посилання на статтю 2 статуту ООН показує, що всі ті країни, які не підтримали цю резолюцію, фактично, виводять себе за рамки загальноприйнятих механізмів», - сказав Чалий.
Він також зазначив, що очікував від Білорусі більш гнучкого підходу в цьому питанні, але президент Білорусі Олександр Лукашенко продемонстрував «свою залежність від позицій президента РФ».
«Проте, що ж дає Україні резолюція Генасамблеї ? Вона не містить в собі юридично зобов'язуючих норм саме для подальших кроків у рамках механізмів ООН, але це політико-правовий документ, який може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України у всіх міжнародних судах з питань захоплених об'єктів власності, інфраструктури, земель, територій, військових кораблів і т.п. в Криму. Є чітке невизнання, по суті, всім світом анексії Криму - це величезна підстава для позиції України в напрямку повернення де-факто Криму до складу України... Зараз Генасамблея просто дала інструмент українській дипломатії для захисту своїх інтересів... Треба не гарячкувати, а робити швидкі дії з подачі позовів з українського боку в міжнародні суди», - зазначив експерт.
Нагадаємо, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, яка не визнає проведений 16 березня референдум в Криму про відділення від України і подальшої анексії півострова Росією.
«За» резолюцію проголосували 100 членів Генасамблеї, утрималися - 58, а одинадцять проголосували «проти».
У резолюції, яка називається «Територіальна цілісність України», зазначається, зокрема, що референдум в Криму «не має сили і не може бути підставою для зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».
Также из этой категории...

У Канаді стурбовані позбавленням Власенка...
11 марта 2013 г.

Air France запропонує пільгові тарифи...
02 июня 2014 г.

В Вашингтоне Левочкину посоветовали: вместо...
25 февр. 2016 г.
Набирающие популярность...

О Порошенко и порошенковщине
01 марта 2021 г.

У Білому домі прокоментували відсутність...
02 марта 2021 г.

Кримінальний суд у Парижі визнав...
02 марта 2021 г.
Последние новости
02.03.2021 14:05
Право на історичну справедливість01.03.2021 21:33
Что выберет Зеленский?01.03.2021 21:14
О Порошенко и порошенковщинеУчора у Києві пройшла акція на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка, яка називалася «Справедливість Стерненку - справедливість усім!»
Комментарии