Завдяки резолюції ООН, Україна отримала інструмент для захисту своїх інтересів

genassambleya

 
Резолюція ООН може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України по Криму в усіх міжнародних судах. Таку думку в коментарі УНІАН висловив заступник директора Центру Разумкова Валерій Чалий, повідомляють «Конфлікти і закони».


Валерій Чалий назвав резолюцію Генасамблеї ООН безпрецедентним рішенням і зауважив, що навіть у попередніх конфліктних ситуаціях, зокрема, під час війни в 2008 році між Росією та Грузією, думки розходилися більше. «А тут фактично чітка і єдина позиція по Україні та в масштабах ООН, я б сказав, що це майже одноголосне рішення. Очікування навіть української делегації були менші. Тобто, це, насправді, дуже позитивний сигнал, і я думаю, що це результат контактів, що відбулися, і особисто візит Генерального секретаря ООН, його заступників, які на місці ознайомилися з ситуацією в Україні і, очевидно, контакти з країнами ООН. Дуже чітке посилання на статтю 2 статуту ООН показує, що всі ті країни, які не підтримали цю резолюцію, фактично, виводять себе за рамки загальноприйнятих механізмів», - сказав Чалий.

Він також зазначив, що очікував від Білорусі більш гнучкого підходу в цьому питанні, але президент Білорусі Олександр Лукашенко продемонстрував «свою залежність від позицій президента РФ».

«Проте, що ж дає Україні резолюція Генасамблеї ? Вона не містить в собі юридично зобов'язуючих норм саме для подальших кроків у рамках механізмів ООН, але це політико-правовий документ, який може бути абсолютно переконливою основою для захисту позиції України у всіх міжнародних судах з питань захоплених об'єктів власності, інфраструктури, земель, територій, військових кораблів і т.п. в Криму. Є чітке невизнання, по суті, всім світом анексії Криму - це величезна підстава для позиції України в напрямку повернення де-факто Криму до складу України... Зараз Генасамблея просто дала інструмент українській дипломатії для захисту своїх інтересів... Треба не гарячкувати, а робити швидкі дії з подачі позовів з українського боку в міжнародні суди», - зазначив експерт.

Нагадаємо, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, яка не визнає проведений 16 березня референдум в Криму про відділення від України і подальшої анексії півострова Росією.

«За» резолюцію проголосували 100 членів Генасамблеї, утрималися - 58, а одинадцять проголосували «проти».

У резолюції, яка називається «Територіальна цілісність України», зазначається, зокрема, що референдум в Криму «не має сили і не може бути підставою для зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.