У Вашингтоні почалася боротьба за припинення «російської весни» Трампа
- Подробиці
- Опубліковано 21.11.2016 22:44
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1841
Плани новообраного президента Дональда Трампа щодо перезавантаження американсько-російських відносин вже стикаються із сильним опором з боку зовнішньополітичної спільноти Вашингтона, яка наполягає на необхідності протистояти діям росії у США та в світі. Ця боротьба стане для Трампа першою перевіркою його здатності кардинальним чином змінити закордонну політику США попри волю істеблішменту.
Про це йдеться у статті політичного оглядача Джоша Роґина, опублікованій у виданні The Washington Post, повідомляє «Голос Америки».
Протягом всієї передвиборчої кампанії Трамп обіцяв знайти спільну мову з урядом володимира путіна та висловлював сумніви щодо реальності і значущості різних порушень і втручання росії, включаючи хакерські атаки, спрямовані проти головних політичних організацій, і втручання в процес виборів в США. Тепер, коли Трампа обрано президентом, конгресмени та спостерігачі з обох партій побоюються, що його команда внесе такі зміни у двосторонні відносини, які не тільки дозволять москві уникнути відповідальності за її погану поведінку, але й зашкодять інтересам США і їхніх європейських союзників.
Боротьба у Вашингтоні за припинення «російської весни» Трампа почалася минулого тижня, коли голова комітету Сенату у справах збройних сил Джон Маккейн назвав план Трампа зі співробітництва з урядом росії в Сирії «неприйнятним» і публічно зажадав від майбутньої адміністрації виступити проти росії за скоєні нею у Сирії звірства. Маккейн і сенатор Ліндсі Ґрем розробили детальний план протистояння новій політиці Трампа щодо росії. «Моя точка зору не змінилася, незважаючи на те, що Трамп переміг. Росіяни - небезпечні, і їх необхідно приборкати, - сказав Ґрем. - Він є головнокомандувачем, але у Конгресу теж є право голосу і роль відігравати у цьому питанні».
Як повідомляє Роґин, перед тим, як Трамп складе присягу, Маккейн і Ґрем очолять конгресову делегацію США, яка відвідає Україну, Грузію та Естонію, щоб запевнити цих європейських партнерів у тому, що Вашингтон все ще рішуче має намір протистояти агресії росії. Починаючи з січня, Маккейн і Ґрем проведуть низку слухань, на яких будуть обговорюватися неприпустимі дії росії в світі, в тому числі її воєнні злочини в Сирії, кібератаки, пропагандистські кампанії і погрози на адресу країн Балтії.
Крім того, за словами Ґрема, він має намір скористатися своєю посадою голови підкомітету із закордонних операцій в сенатському комітеті з асигнувань, щоб домогтися виділення європейським союзникам нової партії фінансової допомоги на протистояння москві.
Хоча Трамп відкинув заяви американського розвідувального співтовариства про те, що російський уряд несе відповідальність за кібератаки і публікацію в ЗМІ секретних документів, спрямовані на те, щоб вплинути на хід виборів в США, більшість членів Конгресу мають намір домогтися якоїсь реакції або навіть покарання для росії. Минулого тижня сенатор Бен Кардин, демократ з комітету Сенату з міжнародних відносин, написав в Washington Post, що росію необхідно притягнути до відповідальності за втручання в американську політику. Він також пообіцяв винести на розгляд законопроект, який дозволить протистояти діям росії в Сирії і в Україні, і підтримати Європейську ініціативу в галузі зміцнення демократії, щоб збільшити фінансування країн, вимушених боротися з втручанням росії у їх політику. У Палаті представників також розглядається новий законопроект про посилення санкцій щодо росії.
«Конгрес намагається максимально вплинути на політику щодо росії, перш ніж вона буде остаточно сформульована», - зазначила Гедер Конлі, керівник Європейської програми в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень. За її словами, поки що неясно, яку саме форму прийме політика Трампа щодо росії, тому що він ще не зробив призначення на ключові посади в сфері національної безпеки. Однак процедура затвердження стане для членів нового Конгресу ще однією можливістю перевірити позиції чиновників адміністрації після інавгурації президента.
Плани Трампа з перезавантаження відносин з росією можуть підтримати деякі прихильники політики невтручання в Конгресі, такі, як сенатор Ренд Полі, член Палати представників Дейна Рорабакер. Однак більшість експертів вважає, що зближення з путіним в кінцевому підсумку стане для Трампа вкрай непрактичним в політичному сенсі, тому що він скоро зрозуміє, що ця угода вкрай невигідна. Це пояснюється тим, що стратегія втручання в політику глибоко вкорінена в російській закордонній політиці, ставши елементом довгострокової стратегії щодо підриву стабільності і віри в західні ліберальні демократії.
«У певний момент нова адміністрація розчарується в росії, навіть якщо їм вдасться домовитися з деяких питань», - зазначила Аліна Полякова, старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council. У новій доповіді центру детально описується, як росія користувалася публічними і прихованими інструментами, щоб сприяти підйому проросійських партій в декількох західноєвропейських країнах, в тому числі у Великобританії, Франції і Німеччині.
«Москва вважає позитивні цінності Заходу - плюралізм і відкритість - слабкими місцями, якими необхідно користуватися, - пише колишній прем'єр-міністр Польщі Радек Сікорський у вступі до цієї доповіді. – Неприховані спроби кремля вплинути на хід президентських виборів в США повинні стати стимулом для демократичного опору».
Навіть президент Обама, який не раз піддавався обґрунтованій критиці за своє надмірно оптимістичне ставлення до потенційної можливості співпраці з росією, публічно закликає Трампа двічі подумати, перед тим як перебудовувати політику США щодо росії.
Ставши президентом, Трамп матиме право ігнорувати факти і заклики союзників про необхідність протистояти путіну. Однак багато хто у Вашингтоні сподівається, що їм вдасться - шляхом тиску і переконання - запобігти початку нового перезавантаження відносин з росією, - пише політичний оглядач Джош Роґин у виданні The Washington Post.
Cенатори Ліндсі Ґрем і Джон Маккейн. Фото АР
Також з цієї категорії...
В России продолжают преследовать инакомыслящих
22 февр. 2016 г.
Обрання Трампа президентом назвали американською...
10 нояб. 2016 г.
Підсумки референдуму в Туреччині скасовані...
19 апр. 2017 г.
Набираючі популярність...
Політичний фронт у Києві?
23 янв. 2025 г.
«Ми віримо і сподіваємось врешті...
23 янв. 2025 г.
ЄС проголосив домовлятися з Трампом,...
23 янв. 2025 г.
Останні новини
23.01.2025 14:57
Політичний фронт у Києві?23.01.2025 10:28
1340 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:
Коментарі