​Втручання росіян в американські вибори створило проблему передачі влади в США

В інтерв’ю Національному громадському радіо (NPR), оприлюдненому в п’ятницю зранку, Барак Обама заявив, що США вдаватимуться до заходів у відповідь на втручання росії в американські вибори. Він розповів, що вже попереджав путіна – під зустрічі в Китаї у вересні – що прийде розплата за намагання підірвати американську демократію, повідомляє «Голос Америки».


«Я думаю, немає жодних сумнівів, що коли будь-який іноземний уряд намагається підірвати наші вибори, ми маємо відповісти. І ми це зробимо де і коли вирішимо за доцільне. Дещо з цього буде відкритим і розголошеним, а дещо – можливо, ні. Пан путін знає, як я до цього ставлюся, тому що я прямо з ним про це говорив», – сказав він.

Згідно з повідомленням телеканалу NBC з посиланням на джерела в американському уряді, російський президент володимир путін особисто наглядав над спробами російських спецслужб втрутитися в американські вибори. Спочатку вони намагалися дискредитувати американську демократію, а потім – допомогти Дональду Трампу перемогти, кажуть вони.

Хоча в Білому домі знали про дії росіян, Барак Обама не став привертати особливу увагу до цього питання, тому що, як з’ясував CNN, це могло б бути розцінене, що він намагається підіграти Гілларі Клінтон. До того ж, розсудили у Білому Домі, якщо Дональд Трамп програє –а шанси Клінтон на перемогу вони розцінювали дуже високо – це може бути ним використано як аргумент на користь невизнання результатів виборів.

Дональд Трамп гнівно відкидає ці звинувачення. Його прихильники говорять, це – спроба підірвати легітимність його президентства. Сам він – що демократи просто не можуть змиритися з програшем. «Якщо росіяни чи хтось інший дійсно здійснили хакерські атаки, то чому в Білому домі так довго чекали з відповіддю?» – запитує він у Твіттері. У Білому домі відповідають.

«Я думаю, що треба взяти до уваги заяву, зроблену 7 жовтня. Це була заява розвідувальної спільноти, яка віддзеркалювала одностайну думку та висновок, до якого прийшли 17 управлінь розвідки. Вони повідомили, що росія була задіяна в кібер-діяльність з метою підірвати довіру до демократії. Там міститься ще одне речення, яке, я думаю, варто повторити. Я його зачитаю: Ми віримо, базуючись на масштабах та особливій природі цих дій, що тільки російські урядовці найвищого рівня могли їх схвалити», – сказав речник Білого дому Джош Ернест під час брифінгу у четвер.

І не знати про це Дональд Трамп на той момент просто не міг, вважає речник Білого Дому: «Пан Трамп однозначно знав, що росія була причетна до кібер-атак, які йшли йому на користь та наносили шкоду кампанії державного секретаря Клінтон».

Трамп під час свого турне подяки виборцям відповідає особистою образою на адресу речника Білого дома: «Я можу вам сказати. Ні-ні-ні. Хоча цей дурний чоловік, Джош Ернест, я не знаю. Він говорить з президентом Обамою. Знаєте, дуже важливо мати правильного прес-секретаря, тому що він так погано оприлюднює повідомлення».

Заперечують втручання в американські вибори і в кремлі. За лаштунками російсько-японського бізнес-форуму речник володимира путіна Дмитро Пєсков заявив, що непристойно бездоказово звинувачувати росію у втручанні в американські вибори.

До дня інавгурації звіт Офісу національної розвідки про втручання росіян в американські вибори має бути представлений в Конгресі. Ознайомити їх з доказами російського впливу просять і виборці колегії виборців, які офіційно обиратимуть президента наступного понеділка.

Це не партійне питання, а питання національної безпеки, підкреслює сенатор-демократ Елізабет Воррен: «Я чую як від сенаторів-демократів, так і республіканців, що вони дуже занепокоєні і вважають, що необхідне повне і глибоке розслідування. Звичайно, саме зараз росіяни, можливо, допомогли республіканцям. Але я думаю, що всі розуміють, що наступного разу може бути по-іншому. Ми не хочемо, щоби росіяни визначали результат наших виборів. І особливо, коли це хтось, на зразок володимира путіна, який однозначно створює проблеми у світі, намагаючись просунути російські інтереси, це тільки подвоює моє занепокоєння», – сказала вона в інтерв’ю APTN.

Тим часом розслідуйте і ФБР, написав у Washington Post колишній менеджер кампанії Клінтон Джон Подеста. Він звинувачує агентство у тому, що воно присвятило велику кількість зусиль розслідуванню приватного сервера та листування Гілларі Клінтон, але не звертало достатньої уваги на звинувачення у хакерських атаках росіян, можливі зв’язки кампанії Трампа з кремлем та можливі борги та інші ділові зобов’язання Трампа російським інвесторам.

У п’ятницю Washington Post повідомив, що директор ФБР підтримав висновок ЦРУ про те, що росія втрутилася, щоб допомогти Дональду Трампу виграти президентські вибори.

Фото AP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.