Екс-командир НАТО заявив, що росія становить більшу загрозу для США, ніж КНДР чи ІДІЛ
- Подробиці
- Опубліковано 20.10.2017 20:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2332
росія залишається більшою загрозою безпеці США, ніж Північна Корея чи «Ісламська держава», оскільки президент володимир путін, як і раніше, розглядає світ в умовах «холодної війни». Про це заявив колишній командувач сил НАТО генерал Веслі Кларк, повідомляє «Голос Америки».
Веслі Кларк, американський генерал у відставці, розповідає журналу Newsweek, що натяки президента Дональда Трампа на те, що Сполучені Штати, можливо, не відстоюватимуть основний принцип самооборони НАТО, і його поблажливе ставлення до путіна «викликають замішання в американців».
Цього року Альянс розгорнув військових у Східній Європі, щоб боротися з уявною російською агресією в регіоні. Країни регіону називають членство в НАТО захистом від москви, однак росія заявила, що розширення НАТО - це загроза, яку, можливо, доведеться «усунути».
Кларк, який очолював Вищий штаб союзних держав Європи від 1997 до 2000 років, каже, що, незважаючи на словесну війну президента Трампа з Кім Чен Ином і загрозу ісламістського тероризму, москва залишається найбільшого загрозою національній безпеці США.
«росія не сприймає легітимності міжнародних інституцій і на кожному рівні працює, намагаючись підірвати цю легітимність, включно із втручанням у вибори в США», - зазначив Кларк в інтерв’ю виданню Newsweek.
«Вони роками втручалися у вибори в інших країнах. Але вони стали такими фахівцями і майстерно використовували сучасні технології, що це, що сталося, нас заскочило і застало зненацька», - вважає американський генерал у відставці.
Питання ймовірного втручання росії у хід американських президентських виборів у 2016 році розглядаються чотирма окремими установами, у тому числа ФБР та Міністерством юстиції. Останнє очолює спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розглядає можливість змови помічників Трампа з росією. Трамп вважає розслідування Мюллера «полюванням на відьом» і заперечує будь-які зв’язки між його кампанією і москвою.
Найновіший член НАТО - Чорногорія - нещодавно зазнала власний інцидент з ймовірним втручанням росії у вибори. Два громадяни росії є серед 14 людей, яких судять у Чорногорії за спробу вчинити державний переворот під час парламентських виборів у країні у жовтні 2016 року.
Посадовці у Чорногорії твердять, що група російських і сербських націоналістів планували вдертися до парламенту, вбити прем’єр-міністра Дукановича і встановити в країні проросійський уряд. Кремль відкидає всі звинувачення у причетності до такої змови.
«Путін бачить світ в умовах «холодної війни», немов би росії потрібні східноєвропейські країни-сателіти, щоб протиставитися Китаю в будь-який необхідний момент. Але, чому не просто побудувати модерну економіку в росії, співпрацювати із Заходом і відтак користатися відносинами з Китаєм, замість протиставитись йому?» - запитує Веслі Кларк в інтерв’ю журналу Newsweek.
Веслі Кларк. Фото АР
Також з цієї категорії...

Российская пропаганда, или когда СБУ...
17 дек. 2013 г.

Екс-директор ЦРУ Бреннан захищатиме в...
20 авг. 2018 г.

Сенаторів США росія не пустила...
3 сент. 2019 г.
Набираючі популярність...

Чи почула влада тих, хто...
25 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
27 апр. 2025 г.

1030 кацапів подохло минулої доби...
27 апр. 2025 г.
Останні новини
27.04.2025 10:03
1030 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі25.04.2025 22:05
Черговий економічний рекорд у зростанні цін в Україні...Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі