Екс-командир НАТО заявив, що росія становить більшу загрозу для США, ніж КНДР чи ІДІЛ
- Подробиці
- Опубліковано 20.10.2017 20:56
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2330
росія залишається більшою загрозою безпеці США, ніж Північна Корея чи «Ісламська держава», оскільки президент володимир путін, як і раніше, розглядає світ в умовах «холодної війни». Про це заявив колишній командувач сил НАТО генерал Веслі Кларк, повідомляє «Голос Америки».
Веслі Кларк, американський генерал у відставці, розповідає журналу Newsweek, що натяки президента Дональда Трампа на те, що Сполучені Штати, можливо, не відстоюватимуть основний принцип самооборони НАТО, і його поблажливе ставлення до путіна «викликають замішання в американців».
Цього року Альянс розгорнув військових у Східній Європі, щоб боротися з уявною російською агресією в регіоні. Країни регіону називають членство в НАТО захистом від москви, однак росія заявила, що розширення НАТО - це загроза, яку, можливо, доведеться «усунути».
Кларк, який очолював Вищий штаб союзних держав Європи від 1997 до 2000 років, каже, що, незважаючи на словесну війну президента Трампа з Кім Чен Ином і загрозу ісламістського тероризму, москва залишається найбільшого загрозою національній безпеці США.
«росія не сприймає легітимності міжнародних інституцій і на кожному рівні працює, намагаючись підірвати цю легітимність, включно із втручанням у вибори в США», - зазначив Кларк в інтерв’ю виданню Newsweek.
«Вони роками втручалися у вибори в інших країнах. Але вони стали такими фахівцями і майстерно використовували сучасні технології, що це, що сталося, нас заскочило і застало зненацька», - вважає американський генерал у відставці.
Питання ймовірного втручання росії у хід американських президентських виборів у 2016 році розглядаються чотирма окремими установами, у тому числа ФБР та Міністерством юстиції. Останнє очолює спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розглядає можливість змови помічників Трампа з росією. Трамп вважає розслідування Мюллера «полюванням на відьом» і заперечує будь-які зв’язки між його кампанією і москвою.
Найновіший член НАТО - Чорногорія - нещодавно зазнала власний інцидент з ймовірним втручанням росії у вибори. Два громадяни росії є серед 14 людей, яких судять у Чорногорії за спробу вчинити державний переворот під час парламентських виборів у країні у жовтні 2016 року.
Посадовці у Чорногорії твердять, що група російських і сербських націоналістів планували вдертися до парламенту, вбити прем’єр-міністра Дукановича і встановити в країні проросійський уряд. Кремль відкидає всі звинувачення у причетності до такої змови.
«Путін бачить світ в умовах «холодної війни», немов би росії потрібні східноєвропейські країни-сателіти, щоб протиставитися Китаю в будь-який необхідний момент. Але, чому не просто побудувати модерну економіку в росії, співпрацювати із Заходом і відтак користатися відносинами з Китаєм, замість протиставитись йому?» - запитує Веслі Кларк в інтерв’ю журналу Newsweek.
Веслі Кларк. Фото АР
Також з цієї категорії...

Меморандум: Про глибоку тривогу української...
7 мар. 2011 г.

Украина не признала «президентские выборы»...
25 авг. 2014 г.

Россия учит студентов, что Украина...
31 дек. 2014 г.
Набираючі популярність...

А що, війна - не...
25 апр. 2025 г.

Черговий економічний рекорд у зростанні...
25 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
26 апр. 2025 г.
Останні новини
26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі25.04.2025 22:05
Черговий економічний рекорд у зростанні цін в Україні...25.04.2025 19:24
А що, війна - не для всіх турбота?25.04.2025 08:36
1170 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі