Брюссель міркує, як залатати «бюджетну дірку» ЄС без британських грошей
- Подробиці
- Опубліковано 09.01.2018 14:04
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1448
Керівники Європейського Союзу шукають способів закрити «бюджетну дірку» після того, як Велика Британія у березні 2019 року офіційно вийде зі складу організації та припинить платити членські внески 2020 року.
Але президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оприлюднив у понеділок амбітні пропозиції збільшення бюджету організації на приблизно 10%, щоб витрачати більше на оборону, безпеку та контролювання імміграції, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на інформацію Reuters з Брюсселя.
Саме Лондон довго робив найбільші після Берліна та Парижа внески до бюджету ЄС.
Комісар ЄС з питань бюджету Ґюнтер Оттінґер визнав, що вихід Британії означатиме припинення надходжень близько €12-13 ($12-16) мільярдів річно.
Проте керівники ЄС, які готуються до переговорів 27 членів організації про наступний бюджет на 2020-2026 роки, закликають не просто знайти заміну британському внеску, а збільшити бюджет організації, який зараз становить близько €140 млрд.
Юнкер наголосив, що громадяни країн ЄС отримують вигоди за кошти, що кожному європейському платнику податків становлять менше у середньому, ніж щоденна ціна горнятка кави.
Бюджетні переговори значною мірою будуть торгами між низкою багатших країн західної частини ЄС, які вносять до бюджету більше, ніж отримують, із біднішими колишніми комуністичними країнами сходу Європи, які більше отримують у вигляді субсидій та фінансової допомоги від Брюсселя.
Один з головних принципів солідарності Євросоюзу полягає у намаганнях зменшити різницю і рівнях добробуту на територіях країн-членів.
У 2014-2015 роках найбільшим реципієнтом з бюджету ЄС була Польща, за якою йшли Угорщина та Греція.
Комісар Оттінґер припускає, що додаткові кошти ЄС може отримати з системи торгівлі викидами вуглекислого газу, а також запровадивши спеціальний податок на пластикове сміття.
Країни Євросоюзу мають домовитися про новий бюджетний план до травня 2019 року.
Жан-Клод Юнкер. Фото АР
Також з цієї категорії...
«УДАР» Кличко і «Єдиний національний...
23 дек. 2012 г.
Американські ЗМІ стверджують, що доповідь...
5 апр. 2019 г.
Посадовці міністерства внутрішньої безпеки США...
13 нояб. 2020 г.
Набираючі популярність...
Пропаганда та залякування - як...
3 нояб. 2024 г.
СБУ затримала коригувальника російського гру,...
4 нояб. 2024 г.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження...
4 нояб. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі