​Через молодіжні бойові клуби росія може готувати сценарій Донбасу на Заході

Недофінансована колишня супердержава намагається задешево повернути вплив, і лише троллів тут недостатньо, - стверджує письменниця та історик з Лондона Енн Епплбаум у статті для The Washington Post. Крім дезінформації, використання корупції для того, щоб підірвати західні демократії, росія знаходить молодь, яка цікавиться зброєю і виховує її, заявляє Епплбаум, пише «Голос Америки».


Це важливо, адже росія вже використовувала воєнізовані групи для дестабілізації сусідів. Окупацію Криму провели «маленькі зелені чоловічки», - російські солдати в формі без ознак. Однак місцеві, які раптово стали «сепаратистами» на Сході України, є вихідцями більш похмурого воєнізованого середовища, зазначає історик. До давніших прикладів належить раптова поява озброєних натренованих бойовиків, які раніше тренувались у Радянському Союзі, що була фактором, який дозволив совєтизувати Східну Європу в 1945-му.

росія часто вдається на Заході до тактик, відпрацьованих нею в Україні або Молдові.

Дослідниця наголошує, що кремль уже провів кампанію з дезінформації в стилі української в США і що це практично зійшло йому з рук. В 2018-му, або 2028-му, можливо, кремль стане експериментувати з більш насильницькою тактикою в стилі того, що росіяни робили в Україні, застерігає Епплбаум.

На Заході достатньо дешево і у великій кількості можна залучити молодь, яка захоплюється зброєю, камуфляжем, дзюдо та військовими іграми, пише дослідниця. У США та Британії такі ігри, як пейнтбол та ейрсофт, передбачають використання «реалістичної зброї», яка стріляє безпечними шматками пластику чи фарбою. У них грають на дитячих днях народженнях, їх просувають як засіб для того, щоб здружити колектив на роботі. Однак, ці групи інколи приваблюють і клієнтів, які люблять все військове. І росія намагається це використати.

У Латвії та Естонії росія проявляє інтерес до російськомовних груп ейрсофта, а також членів клубів бойових мистецтв та стрільби. До таких клубів приєднуються російські тренери з військовим досвідом, чи досвідом роботи в спецслужбах. Один з оглядачів описав це як «тактика маленьких груп». Бойові клуби, що навчають «системі», - формі контактного російського бойового мистецтва, широко себе рекламують в Таллінні, Естонія.

Влада Латвії була настільки налякана можливими зв’язками з розвідкою росіян, які приїхали судити змагання з ейрсофта, що депортувала їх, назвавши змагання «військово-тактичними тренуваннями».

Такі дії не обмежуються країнами Балтії. У жовтні 2016 року 76-річний угорець неонацист застрелив угорського поліцейського. Згодом з’ясувалось, що його невелика воєнізована група також мала зв’язки з росією. Його група тренувалась з російськими дипломатами і, можливо, офіцерами російської військової розвідки. У Німеччині діє більше 60 клубів з «системи», багато з них відкрито використовують відзнаки російської військової чи внутрішньої розвідки.

Звичайно – це невеликі групи в мирних країнах, вважає дослідниця. Більше непокоять повідомлення минулого тижня про те, що треновані росією бойовики заснували воєнізовану групу в Боснії, щоб надавати підтримку лідерові сербських сепаратистів. Це повідомлення підтвердив і уряд Боснії.

Недостатньо уваги приділяється, на думку дослідниці, тому, що російський уряд, очевидно, намагався контактувати з кампанією Трампа через зв’язки в Національній стрілецькій асоціації (NRA). За повідомленнями ЗМІ, ФБР розслідує, чи могли російські оперативники таємно фінансувати кампанію Трампа, використовуючи NRA.

Енн Епплбаум. Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 27 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.