​На Заході закликали переробити судову реформу в Україні

«Це – серйозно. Україна має переробити судову реформу, так як ряд суддів, яких було призначено до Верховного суду в листопаді, не пройшли тест на доброчесність. Небагато добра можна досягти через корумпований Верховний суд». Так відреагував експерт американського аналітичного центру Atlantic Council на повідомлення про припинення роботи Громадської ради доброчесності (ГРД) з надання експертної думки в рамках призначень суддів до Верховного суду України, пише «Голос Америки».


«Справді, потрібно збудувати повністю нову систему судочинства і прокуратури з новими установами через зусилля спрямовані згори з новими, чесними лідерами», - наголосив він у Twitter.

Громадські активісти надто захопились питанням створення антикорупційного суду, а не прозорістю судової системи загалом, наголосила політичний аналітик з Канади Аріяна Ґіць.

«Шкода, що така важлива функція суддівського нагляду зазнає такого удару. Однак громадянські активісти настільки захопились просуванням створення окремого антикорупційного суду, що вони проігнорували набагато більш важливе питання прозорості всієї судової системи», - заявила вона у Twitter.

«Шкода, що Рада мала вдатись до таких екстремальних заходів на протест проти таємних оборудок навколо суддівського самоврядування. Незалежність суддівства не означає, що вони є над, чи поза законом», - додала дослідниця.

Рада, створена для допомоги в перевірці суддів в рамках програми боротьби проти корупції, заявила про припинення своєї роботи, вказуючи на провал у роботі з відбору суддів, повідомляє Reuters.

Громадську раду доброчесності було створено в 2016 році за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID) з метою надання експертних порад і підтримки. Вона співпрацювала з Вищою кваліфікаційною комісією суддів, щоб забезпечити, що 6 000 суддів є кваліфікованими і вільними від корупції.

«Всі наші спроби налагодити співпрацю з цими установами були повним фіаско», - сказала пресі Галина Чижик, член Ради, що складається з юристів, активістів та журналістів.

«Причиною рішення ГРД піти є ... кроки, які лише підтверджують, їх (комісії) справжні наміри не очистити судову систему, а зберегти старий порядок і правила», - заявила вона пресі.

Комісія також провела брифінг для преси, заявивши, що у ГРД не дотримувались правильної процедури і тому процесу може загрожувати правові негаразди.

Корупція роками охоплювала судову систему України, вона відлякує інвестиції, які потрібні для економічного зростання.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.