​Тримати «Джавеліни» на заході України не має сенсу - Майкл Карпентер

«Адміністрація Трампа має дозволити Україні розмістити протитанкову зброю на передовій, а не наполягати на тому, щоб їх зберігали на складі під замком на заході України. В чому сенс?», - наголосив Майкл Карпентер, директор аналітичного Центру Байдена в США в коментарі до статті в The Atlantic, повідомляє «Голос Америки».


Сполучені Штати завершили передачу протитанкової зброї «Джавелін» в понеділок. Цей продаж без ентузіазму схвалив президент Трамп в листопаді, пише в своїй статті аналітик центру The Atlantic Наташа Бертран.

Угоду привітали в США. «Довгоочікувана доставка протитанкових ракет «Джавелін» до України є ключовим символом рішучого наміру США підтримувати Україну, яка захищає себе від агресії росії», - заявив сенатор-республіканець Роб Портман.

Однак, умови угоди показують, що вона не є дуже дієвою, зазначають аналітики. Зброю «було доставлено до об’єкту в Україні, який охороняється і не знаходиться в зоні конфлікту», - сказав Курт Волкер, спеціальний представник США в Україні. Він не дав розлогих пояснень, однак з січневого репортажу The Wall Street Journal стало відомо, що зброю буде складовано в навчальних центрах на заході України і за нею будуть наглядати американські солдати.

Американський посадовець захистив рішення зберігати зброю далеко від військових дій, заявляючи, що це дозволить Україні краще їх контролювати. Не всі вважають такий варіант найкращим. Колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер вважає: «Зберігати протитанкові ракети у сотнях миль від передової шкодить самій цілі використання цієї зброї для стримування» і «значно зменшує її ефективність».

«Сама мета є примусити супротивника подумати двічі про кількість жертв з їх боку, якщо танки потраплять під вогонь», - наголосив експерт.

Фото Wikipedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.