Російський газпром уникне великих фінансових штрафів від Євросоюзу
- Подробности
- Опубликовано 25.05.2018 11:55
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1280
ґазпром уникне дуже великих фінансових штрафів у Європейському Союзі. Європейська комісія підтримала угоду з російським газовим монополістом у справі зловживання позицією на ринку в Центрально-Східній Європі. Про рішення повідомила європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер. Домовленість розкритикували раніше деякі країни цього регіону, зокрема Польща та їхні енергетичні компанії, повідомляє Польське радіо.
Угода Брюсселя та москви закриває антимонопольне провадження, відкрите восени 2011 року, на яке частина держав, зокрема Польща, сподівалася та чекала на покарання ґазпрому.
Водночас у Брюсселі попередили, що якщо ґазпром не дотримається зобов’язань (забезпечення конкурентних цін на газ, припинення використання домінуючої позиції на ринку та гарантії вільного надходження блакитного палива), то проти нього будуть введені санкції.
7 років тому інспектори Єврокомісії вилучили з офісів ґазпрому в Центрально-Східній Європі документи. У 2015 році Єврокомісія офіційно звинуватила ґазпром у порушенні євросоюзних правил конкуренції, використанні монополістських практик у Центрально-Східній Європі та завищенні цін на газ у цьому регіоні на власний розсуд. Чергові звинувачення - це поділ газового ринку у країнах ЄС, обмежуючи, зокрема, споживачам можливість реекспорту блакитного палива.
Попри докази у цьому провадженні, під час перемовин з ґазпромом Єврокомісія підтримала пропозицію угоди, бо російський монополіст заявив, що змінить формулу цін. Комісія переконує, що введені чинні зобов’язання щодо концерну відкриють вільне надходження газу за конкурентними цінами на ринки Центральної та Східної Європи.
Неофіційну інформацію про подібне рішення Брюсселя розкритикувала частина європейських компаній у цьому регіоні. Вони заявили, що ця домовленість не змусить ґазпром повністю змінити свою політику, а також звинуватили Єврокомісію у тому, що вона була більш жорсткою під час проваджень проти американських компаній Microsoft та Google.
Маргрете Вестагер. Фото РАР
Также из этой категории...

Европейский суд рассмотрит иск Грузии...
15 апр. 2009 г.

У Британії закликали до висилки...
09 янв. 2017 г.

У Каліфорнії запропонували прирівняти рух...
31 авг. 2017 г.
Набирающие популярность...

«Back in USSR?»
16 февр. 2020 г.

Памперсные депутаты...
25 марта 2020 г.

В мире животных...
27 марта 2020 г.
Последние новости
На обстріли зі сторони противника наші воїни давали адекватну відповідь. Бойових втрат серед українських захисників немає
Комментарии