​Виконувач обов’язків міністра юстиції США може суттєво вплинути на слідство Мюллера

Відставка міністра юстиції США Сешнса цього тижня і новий розподіл повноважень в керівництві Міністерства юстиції США заторкнули і питання нагляду над розслідуванням можливого втручання росії до кампанії 2016 року, яке проводить спецпрокурор США Роберт Мюллер, повідомляє «Голос Америки».


У результаті змін нагляд за розслідуванням перебрав на себе новий виконуючий обов'язки міністра юстиції США Меттью Вітакер, який заступив на посаду після відставки міністра юстиції Джеффа Сешнса.

Раніше Вітакер, виступаючи в якості юридичного оглядача, критично висловлювався про слідство, яке проводить спецпрокурор Мюллер.

«Президент цілком правий. Мюллер наблизився до червоної лінії у розслідуванні втручання росії у вибори 2016-го року, і він дуже близький до того, щоб її перетнути», - писав Вітакер у колонці оприлюдненій каналом CNN

Які повноваження над слідством Мюллера має Вітакер?

У ролі виконуючого обов'язки міністра юстиції Вітакер може скоротити повноваження Мюллера, скоротити його бюджет, або дати йому вказівку зупинити той чи інший напрямок слідства, зазначає The Washington Post.

Вітакер також має повноваження звільнити Мюллера, однак, як пише The New York Times, нові правила, запроваджені Родом Розенстіном – заступником генпрокурора США, обмежують підстави для такого звільнення.

Після того, як Мюллер завершить своє розслідування, він має надати звіт про його результати генеральному прокурору. Потім саме від рішення міністра юстиції, обов'язки якого зараз виконує Вітакер, буде залежати чи буде звіт передано до Конгресу, стверджує NYT. Наступного року, коли, у відповідності до результатів виборів, демократи отримають більшість в Палаті представників, вони можуть видати судовий запит на отримання таких документів. Однак адміністрація Трампа все ще матиме змогу оскаржувати цей запит.

Демократи різко розкритикували відставку Сешнса і стали на захист розслідування Мюллера.

«Не можна помилитись, що це означає і про що йдеться: це конституційно небезпечний момент для нашої країни і для президента», - йдеться в заяві конгресмена Джеррольда Недлера. Недлер планує в січні очолити Юридичний комітет Палати представників США, повідомляє CNN.

Сенатор Ричард Блументаль заявив, що буде докладати зусиль, щоб захистити роботу Мюллера законодавчо: «Будь-яка спроба обмежити ресурси, або обсяг розслідування, є неприйнятною, - наголосив він. – Світ та історія дивляться».

Американські активісти закликали громадськість вийти на протести під гаслом «Ніхто не стоїть над законом» і виступити на захист розслідування, яке проводить спецпрокурор Роберт Мюллер, повідомляє Reuters.

Руді Джуліані, один з юристів Трампа, відкинув міркування про припинення слідства Мюллера, зазначивши в коментарі CNN: «Воно довго триває, я не уявляю, щоб воно зараз припинилось».

Обмеження на розслідування Мюллера не означає повне припинення розслідування цих справ, переконані в CNN. Команда Мюллера, включаючи професійних агентів ФБР, наполегливо працювала. Тому, ймовірно, кримінальні розслідування триватимуть в іншому форматі, навіть якщо розслідування, яке веде спецпрокурор, буде закрито, пише CNN.

Меттью Вітакер. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.