Помпео закликав Угорщину до єдності в підтримці України у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність

«Ми не повинні дозволити путіну вбивати клин між друзями в НАТО, - заявив Держсекретар США Майк Помпео на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто. - Угорці дуже добре знають зі своєї історії, що авторитарна росія ніколи не буде другом свободи та суверенітету менших країн», - передає «Голос Америки».


Під час прес-конференції Помпео повідомив, що піднімав питання підтримки України на зустрічі з Сійярто. «Сьогодні я говорив з міністром закордонних справ про нагальну необхідність надання підтримки Україні в боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність», - сказав він.

Коментуючи співпрацю США та Угорщини, Майк Помпео привітав укладання угоди про співпрацю між двома країнами в сфері оборони і відзначив плани країни закупити оборонне обладнання у США.

Той факт, що Угорщина планує наростити видатки на оборону до 2% ВВП, а також потужна присутність в Афганістані посилюють безпеку НАТО та Угорщини, переконаний американський дипломат.

«Не треба ходити далеко, щоб побачити, чому це необхідно», - заявив Помпео і закликав подивитись на Україну.

Поширення впливу Китаю також становить загрозу для регіону, вважає посадовець. Допомога від Пекіна часто передбачає умови, «які залишать Угорщину в політичному та економічному боргах», - заявив Помпео.

«росія та Китай – авторитарні країни, які не поділяють нашого спільного прагнення свободи», - додав головний дипломат США.

У своїх ремарках міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сійярто відкинув можливі закиди, про те, що вплив росії та Китаю в Центральній Європі більший, ніж на заході континенту. Він назвав такі думки лицемірними.

Угорщині набридло, коли говорять, що у країни гарні відносини з росією, заявив Сійярто.

«Що стосується росії, я вже сказав Державному секретареві, що тут існує неймовірне лицемірство чи політична коректність на європейській політичній сцені», - вважає угорський міністр.

«Дивіться, не угорські, чи центральноєвропейські компанії готують та будуть «Північний потік» разом з «Газпромом», - зазначив він. - Не угорський прем’єр-міністр був запрошений в якості супер-зірки на міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі, це був французький президент. Не лідери угорських енергетичних компаній сиділи разом із путіним на одній сцені під час останнього тижня енергетики в росії, а керівники найбільших енергетичних компаній Західної Європи. Подивіться на обсяг торгівлі між країнами Західної Європи та росії. І ви побачите, чому нам набридло, коли говорять, що у нас гарні відносини з росією».

У понеділок Майк Помпео розпочав свій візит країнами Центральної Європи. Він також планує відвідати Брюссель.

Візит Держсекретаря присвячено 30-річчю повалення «Залізної завіси» та поновлення демократичного шляху розвитку регіону, наголошують в Держдепі.

Зміцнення єдності у протистоянні росії та Китаю – таким бачить Державний департамент основну мету візиту Помпео.

Майк Помпео та Петер Сійярто. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.