США, ЄС, росія підтримали новий уряд Молдови. В опозиції опинився олігарх Владімір Плахотнюк
- Подробности
- Опубликовано 11.06.2019 09:25
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 630
Політичне протистояння в Молдові, що тривало з часу лютневих парламентських виборів, розгорнулось з новою силою цими вихідними. На вихідних лідери проєвропейського блоку ACUM, який отримав 26 місць з 101 на виборах, та проросійськи налаштованої Соціалістичної партії, що отримала 35 місць, домовились про формування уряду. В опозиції опинився олігарх Владімір Плахотнюк, партія якого отримала 30 місць в парламенті, повідомляє «Голос Америки».
«Молдова має новий уряд, прем'єр-міністра Санду, міністра закордонних справ Попеску за підтримки президента соціаліста Додона ... Олігарх країни та головний політичний ляльковод – в опозиції», - написав у Twitter Дослідник Carnegie Endowement Балаш Ярабік.
Як Європейський Союз, НАТО, США, так і росія, підтримали коаліційний уряд Молдови. Плахотнюк же відмовився визнавати новий уряд і наполягає, що Павєл Філіп, який очолював уряд до виборів, має залишатись на керівній посаді.
Конституційний суд країни прийняв рішення про те, що при формуванні коаліційного уряду політики пропустили кінцевий строк і оголосив необхідність провести дочасні вибори. Санду і Додон відкинули вирок суду, звинувативши його у політичні заангажованості.
У понеділок два уряди Молдови провели одночасні засідання кабінетів і звинуватили один одного у спробах узурпації уряду.
Хоча Санду та Додон опинились по один бік в цьому політичному протистоянні, їх політичні платформи докорінно відрізняються. Санду виступає за європейську інтеграцію країни, а Додон стоїть на проросійських позиціях, що може створити складнощі для подальшої діяльності уряду і визначення позиції з таких суперечливих питань, як, наприклад, статус Придністров'я.
Сполучені Штати, ЄС та НАТО привітали формування нового уряду і закликали обидві сторони виявляти стриманість.
Всі партії Молдови мають «виказати стриманість і узгодити шлях вперед через політичний діалог», - йдеться у заяві Державного департаменту США.
«Вибори 24 лютого були конкурентними і були проведені з повагою до основоположних прав. Волю народу Молдови, як її виявлено в цих виборах, потрібно поважати без втручань», - йдеться у заяві.
Владімір Плахотнюк на акції протесту 9 червня 2019 року. Фото АР
Также из этой категории...

Анекдотические ошибки разведслужб США
13 сент. 2009 г.

МИД Украины, как всегда, соврамши...
20 сент. 2012 г.

НАТО буде зміцнювати оборону і...
06 июня 2017 г.
Набирающие популярность...

О редакции
11 марта 2012 г.

«Back in USSR?»
16 февр. 2020 г.

В мире животных...
27 марта 2020 г.
Последние новости
26.02.2021 18:30
ОАСК повідомляє про роботу в період карантину26.02.2021 13:57
От индийской вакцины за сутки пострадало семь украинцевНайчастіше російсько-окупаційні війська гатили по наших захисниках в районі Жолобка, Славного та Пісків. Бойових втрат серед наших бійців немає
Комментарии