​На Заході коментують обмін полоненими - гарний знак для майбутньої деескалації

Повернення 35 українців з російських в'язниць привітали країни Великої Сімки. Посли країн висловили сподівання на швидке звільнення інших ув'язнених. США назвали обмін полоненими між Україною та росією обнадійливою «ознакою більш активного діалогу» між двома країнами. «Знаком надії» назвала обмін і канцлер Німеччини Анґела Меркель, пише «Голос Америки».


Надію на подальший обмін ув'язненими, припинення вогню та прогрес із втілення Мінських домовленостей висловив спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

«Дуже радий бачити повернення додому українських моряків та обмін в'язнями між Україною та росією! Сподіваюсь, це створить умови для подальшого обміну ув'язненими, припинення вогню та прогресу із втілення Мінських домовленостей», - написав посадовець у Twitter.

Правозахисна організація Amnesty International наголосила на несправедливості політичних репресій і зневазі росії до прав людини. «Конфлікт на сході України відкрив нову трагічну сторінку для прав людини в цій країні та поза нею».

Попри те, що звільнення цих жертв репресій приносить полегшення, «жахливо бачити їх фішками в політичній торгівлі», йдеться в заяві організації.

Обмін полоненими - гарний знак для можливої майбутньої деескалації конфлікту між Україною та росією, що може прокласти шлях для організації саміту в Нормандському форматі, пише The Wall Street Journal.

«Обмін полоненими - жест доброї волі і умова для майбутніх перемовин щодо вирішення конфлікту», - цитує видання Отілію Данд, аналітика з питань Східної Європи консалтингової фірми Teneo Intelligence. Вона, однак, вважає, що навіть заморожений конфлікт з Україною відповідає інтересам росії, яка не хоче допустити вступ України до ЄС та НАТО.

Неоднозначну реакцію на Заході викликало включення Україною до списків для обміну колишнього бойовика угруповання «ДНР» Володимира Цемаха, якого вважають важливим свідком у розслідуванні справи збитого на Донбасі літака рейсу MH17.

«Важливо, що політичні в'язні-українці нарешті вдома, в Україні. Шкода, що ціною стала передача ключового свідка в справі збиття МН17», - твітує міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

Цього тижня 40 європейських політиків закликали Зеленського не включати Цемаха до списків для обміну. Зеленський заявив у суботу, що перед обміном Цемаха допитали.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.