​Юрій Луценко виявився тим самим українським посадовцем, в інтересах якого працювали в США Парнас і Фруман

Саме Луценко є неназваним українським посадовцем, про якого йдеться у документах обвинувачення, оприлюднених при затриманні у США бізнесменів Льва Парнаса та Ігоря Фрумана, повідомляє NBC News з посиланням на інформацію від американського посадовця, інформує «Голос Америки».


Двох американських бізнесменів українського та білоруського походження звинувачують у тому, що вони порушили правила фінансування політичних кампаній у США, зокрема приховуючи джерела походження коштів.

Парнас та Фруман діяли не лише у власних інтересах, а й в інтересах українського чиновника, ім‘я якого прокурор не називає. NBC повідомляє, що йдеться саме про колишнього генерального прокурора України Юрія Луценка.

«Вони продають політичний вплив, не лише переслідуючи власні фінансові інтереси, а й переслідуючи політичні інтереси одного закордонного службовця, члена українського уряду, який домагався звільнення посла США в Україні», - йдеться в документах обвинувачення.

Парнас і Фруман бачилися із вищим керівництвом України, а також організовували зустрічі із адвокатом Трампа Руді Джуліані. Зокрема, йдеться про зустріч Джуліані з колишнім українським генпрокурором Юрієм Луценком.

Постать Луценка є важливою для розслідування в рамках імпічменту президента США, яке проводять комітети американського Конгресу, адже Трамп та Джуліані стверджували, що колишній віце-президент США Джо Байден закликав усунути прокурора в 2016 році саме з метою припинення розслідування компанії, у правління якої входив його син Гантер Байден. Байден відкидає звинувачення.

Колишній посол США в Україні Марі Йованович свідчила в п’ятницю в комітетах Палати представників США. У вступному слові до своїх свідчень Йованович наголосила, що менш ніж через два місяці після того, як Державний департамент продовжив термін її перебування в Києві до 2020-го року, їй неочікувано сказали, що вона має повернутися в США «наступним рейсом».

Заступник Державного секретаря Джон Салліван пояснив їй, що вона нічого поганого не зробила, просто президент Трамп «втратив довіру до мене і більше не хотів, щоб я служила послом». Він сказав, що починаючи з літа 2018-го року Державний департамент перебував під тиском Білого дому, щоб її усунути.

Посол сказала, що їй було важко повірити у те, що її усунули з посади посла США на основі «безпідставних та хибних звинувачень людей із очевидно сумнівними мотивами».

Юрій Луценко. Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.