​Імпічмент за обома статтями обвинувачення провалився - Сенат США виправдав президента Дональда Трампа

52 до 48 голосів сенатори виправдали Дональда Трампа за статтею про зловживання владою. При цьому винним президента за цією статтею, окрім повного складу демократів в Сенаті, визнав і сенатор-республіканець Мітт Ромні. За цим 53 до 47 голосів сенатори виправдали президента США за статтею про перешкоджання правосуддю, повідомляє «Голос Америки».


Голосування розділилося за партійною приналежністю, подібно до того, як це раніше відбулося у Палаті представників Конгресу США, де Демократична більшість оголосила президенту імпічмент і спрямувала статті імпічменту до Сенату США, де і повинні були ухвалити рішення щодо засудження та усунення президента від посади, або ж його виправдання. Республіканська більшість у Сенаті гарантувала Трампу виправдання на тлі повідомлень про його надзвичайну підтримку всередині партії та найбільшу за час президентства підтримку з боку американців загалом.

«Процес щодо імпічменту офіційно закінчився. Я проголосував за виправдання президента Трампа, бо президентів мають обирати на виборах, але не у результаті імпічменту – особливо, використовуючи політично мотивований імпічмент, який не відповідає високим критеріям імпічменту, а саме, що президент повинен скоїти тяжкі злочини та правопорушення», - твітує про своє голосування сенатор-республіканець Джон Корнін.

Рішення у Сенаті з тріумфом зустріли прихильники Трампа.

«Тепер, коли їх облудний імпічмент завершився, можливо, демократи можуть повернутися до роботи і спробувати попрацювати на благо американського народу... не надто у це вірю», - твітує син президента США Дональд Трамп-молодший.

Трампа підтримав і британський політик Найджел Фараж, лідер Брекзиту.


«Президента Дональда Трампа виправдано. Американський народ знову переміг болото. Весь процес імпічменту був бридким та поганим для США», - твітує Фараж.

Натомість екс-кандидатка у президенти США Гілларі Клінтон, коментуючи голосування у Сенаті, заявила, що сенатори-республіканці «зрадили» американців.

«Коли почався процес щодо імпічменту президента, сенатори-республіканці поклялись захищати Конституцію. Сьогодні 52 з них зрадили цю клятву - і усіх нас. Ми увійшли на небезпечну для нашої демократії територію. Нам усім доведеться працювати разом, щоб відновити її (демократію - прим. ГА)», - твітує Клінтон.

«52 республіканці не знайшли сміливості дотриматись Конституції та захистити нашу демократію. Але вперше за історію нашої країни мало місце двопартійне голосування (мається на увазі голос Мітта Ромні - прим. ГА) із засудженням президента по статті імпічменту. Я вірю в оптимізм засновників США», - твітує конгресмен-демократ Майк Квіглі.

Фото Reures



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.