​Конгресмени США активно працюють над пакетом допомоги американцям та компаніям, що постраждали від коронавірусу

Конгрес продовжує роботу над пакетом економічної допомоги, обсяг якого становить 1,8 трильйона доларів. Закон передбачає виплату грошей більшості американців і багатьом компаніям, які серйозно постраждають від коронавірусу, повідомляє «Голос Америки».


Крім очевидних наслідків кризи для системи охорони здоров'я, близько двох мільйонів американських громадян залишиться без роботи. Тисячі шкіл, компаній, спортзалів, ресторанів, барів та крамниць вже закрили свої двері добровільно або за наказом місцевої влади.

Губернатори п'яти штатів - Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Коннектикуту, Іллінойсу і Каліфорнії - наказали мільйонам людей залишатися вдома, фактично, на карантині, щоб запобігти поширенню коронавірусу. На загальнонаціональному рівні таких рішень приймати поки не планується.

Всі заробітки фондового ринку з моменту вступу на посаду президента Дональда Трампа в січні 2017 року були не зведені нанівець за кілька тижнів. Деякі економісти припускають, що США, найбільша економіка світу, яка в минулому році виробила товарів і послуг більш, ніж на 21 трильйон доларів, незабаром може скотитися в рецесію, вперше за десять з гаком років.

У США зареєстровано понад 27 тисяч інфікованих, померло принаймні 323 людини. Очікується, що обидва показники значно виростуть у найближчі дні.

Сенат, який зазвичай розділений через політичні чвари між республіканцями і демократами, працює над пакетом допомоги в співпраці з адміністрацією Трампа.

Очікується, що сенатори приймуть його вже під час екстреного недільного засідання, а контрольована демократами Палата представників остаточно схвалить пакет допомоги у наступні кілька днів.

«Ми всі ведемо переговори, і все наполегливо працюють», - сказав Трамп в суботу, одночасно закликавши співвітчизників «залишатися вдома і рятувати життя».

Міністр фінансів Стівен Мнучін, виступаючи на телеканалі Fox News в неділю, заявив: «Я думаю, що це буде зроблено. Президент налаштований дуже рішуче на те, щоб допомогти американцям».

«Ми вважаємо, що ми зможемо стабілізувати економіку», - сказав Мнучін.

За словами Мнучіна, пакет допомоги дасть тисячам компаній малого бізнесу, в яких працюють не більше 500 чоловік, досить готівки, щоб вони могли тримати свій бізнес на плаву протягом двох тижнів за умови, що вони не будуть звільняти своїх працівників.

Він сказав, що ця частина пакету допомоги буде надана близько половині американських бізнесів і близько половини американських працівників, а це 160 мільйонів людей.

Мнучін сказав, що на додаток до цього більшість американців отримають прямі виплати. Так, сім'я з чотирьох осіб отримає одноразову допомогу в розмірі близько 3 тисяч доларів. Лідери Конгресу говорять, що ця частина пакета буде надана особам, які заробляють до 99 тисяч доларів на рік, і подружнім парам із загальним доходом до 198 тисяч доларів, що становить близько 91 відсотка всіх американських господарств.

«Вони можуть розглядати це як міст, по якому вони можуть пройти через цю ситуацію», - сказав Мнучін. Він зазначив, що поки мова йде про одноразову виплату, але якщо негативні наслідки від епідемії коронавірусу будуть відчуватися довше, то американська влада «знову повернеться до цього питання».

Міністр фінансів сказав, що третя частина пакета надасть Федеральній резервній системі США - Центральному банку країни - права на кредитування в обсязі до 4 трильйонів доларів на свій розсуд для вливання додаткової ліквідності в американську економіку.

«Нам потрібні гроші зараз, - сказав Мнучін, коментуючи пакет в цілому. - Президент має намір зробити все, щоб ситуація покращилася через 8-10 тижнів».

Він додав, що американська економіка потужна та одужує значною мірою.

Стівен Мнучін. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.