​Німеччина відкидає ідею Трампа розширити G7 за рахунок росії та інших країн - заява МЗС

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що за теперішніх умов росію не можна знову долучати до Групи семи провідних промислово розвинених країн, хоча таке бажання висловлював президент США Дональд Трамп, повідомляє «Голос Америки».


Від 1997 року зустрічі об'єднання, відомого під назвою G7 (Групи семи), відбувалися за участю росії, але Група восьми знову стала «Сімкою», коли росія 2014 року захопила Крим і опинилася під міжнародними санкціями.

Раніше проти повернення росії до об’єднання також виступила Канада, Велика Британія та Європейський Союз, хоча політичні представники підкреслювали, що на планований саміт G7 у США Дональд Трамп може запросити будь-якого гостя, включно з російським лідером.

Німецький міністр сказав в інтерв’ю газеті Rheinische Post, що повернення москви неможливе, допоки не буде мирного вирішення конфлікту, що виник в результаті російської агресії проти України.

Публікація інтерв’ю 27 липня співпала з початком дії нової угоди про припинення вогню у зоні боїв у Донецькій та Луганській областях, де українські збройні сили нещодавно зазнали нових втрат убитими і пораненими.

Гайко Маас сказав, що росія могла б повернутися до G7, якби здійснила суттєві кроки для вирішення конфлікту щодо Криму та для досягнення миру на сході України.

Маас нагадав, що росія має можливість брати участь у роботі ширшого об’єднання двадцяти країн G20.

«G7, а також G20 - це два розумно скоординовані формати. Нам не треба ще й G11, або G12», - сказав німецький міністр у відповідь на пропозицію Трампа запросити до «Сімки» не лише росію, але й інші держави.

Маас сказав, що відносини з росією зараз складні у багатьох галузях і наголосив на потребі пошуків співпраці з москвою.

«Ми також знаємо, що росія потрібна, щоб розв’язати проблему конфліктів, зокрема тих, що у Сирії, Лівії та Україні», - зауважив міністр.

1 липня Німеччина перебрала на себе почергове головування в Європейському Союзі, що додає Берліну повноважень в організації переговорів та інших міжнародних ініціатив.

Німеччина бере участь у «Нормандському мирному процесі», намагаючись разом з Францією сприяти врегулюванню конфлікту росії з Україною.

Гайко Маас. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.