​Захід коментує звернення Лукашенко, в якому він заявив, що «міцно тримаємо у руках майбутнє незалежної Білорусі»

У Білорусі з 4 по 8 серпня відбувається дострокове голосування. Основний день виборів - 9-го серпня. Сьогодні Олександр Лукашенко, який править країною вже 25 років, виступив зі зверненням до народу країни та Національного зібрання. Як промову та вибори коментують на заході, повідомляє «Голос Америки».


У своєму виступі Лукашенко висловив переконання у тому, що країна під його керівництво вірно діяла в умовах пандемії та ін. Помітна частина промови стосувалась виборів. Наприклад, президент країни заявив, що «було виховано вільне покоління, яке тепер дорікає», говорив про вплив соціальних мереж на жителів країни та ін.

«Ми сьогодні міцно тримаємо у руках майбутнє незалежної Білорусі. Країну ми вам не віддамо. Незалежність коштує багато, але вона варто того, щоб її зберегти та передати майбутнім поколінням. За нами Білорусь - чиста та світла, чесна та красива, працелюбна, дещо наївна та трошки вразлива. Але вона наша, вона кохана, а кохану не віддають», - заявив Лукашенко.

Як заявила міжнародна організація International Federation for Human Rights, напередодні виборів влада Білорусі придушує свободу зібрань і заарештувала понад 1500 осіб «лише за участь у мирних протестах».

«Президент Білорусі Лукашенко, можливо, наближається до часу розплати. Попри те, що він ув'язнив двох конкурентів та вигнав з країни третього, він може програти вибори 9-го серпня. Зважаючи на заборону на опитування громадської думки та незалежних спостерігачів, він, імовірно, все одно скаже, що переміг, але чи приймуть це люди», - пише Кеннет Рот, виконавчний директор міжнародного організації Human Rights Watch.

Промову лідера Білорусі прокоментував Франак Вячорка, білоруський журналіст та оглядач, аналітик Агенції США з глобальних медіа.

Вячорка у низці твітів написав, що побачив у промові Лукашенка можливу істерику, страх.

«Здається, у нього істерика. І він наляканий», - твітував оглядач.

«Із наближенням виборів у Білорусі відбуваються значні події. Президент, який перебуває на посаді з 1994-го року, зіткнувся із серйозним викликом та рухом за зміни, який очолюють 3 жінки», - писала про Білорусь минулого тижня екс-посолка США в ООН Саманта Пауер.

«Важко сказати, чим завершаться демонстрації за демократію у Білорусі, чи здатен Лукашенко перемогти ці протестні рухи, чи можливі на горизонті зміни, але очевидно, що те, що відбувається, не має прецедентів», - пише про ситуацію у Білорусі репортер видання Foreign Policy Роббі Грамер.

На пост президента Білорусі балотуються п'ять кандидатів: Андрій Дмитрієв, Анна Конопатська, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черачан.

«Німецька хвиля» пише про ситуацію у Білорусі напередодні виборів, що країною прокотились протести проти президента Лукашенка, якого називають «останнім диктатором» Європи через придушення ним політичних опонентів.

«Президент Білорусі майстерно грав на протистоянні між росією та Заходом, але його еквілібристика стала помітно складнішою», - пише видання The Economist у статті під назвою «Як правильно позбутись Лукашенка».

В останній час між Білоруссю на США спостерігалось пом'якшення відносин. У липні вперше за 12 років Лукашенко призначив посла Білорусі в США. До того президент США Дональд Трамп призначив заступника помічника держсекретаря з питань європейських справ Джулі Фішер на посаду посла в Білорусі.

Про відновлення дипломатичних представництв на рівні послів у Мінську та Вашингтоні було оголошено минулого року, коли Олександр Лукашенко зустрівся із заступником держсекретаря США Девідом Гейлом.

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.