​Білоруські експерти прокоментували загрозу «зелених чоловічків» - можливе втручання москви в ситуацію з виборами

Ситуація у Білорусі після оголошення офіційних попередніх підсумків президентських виборів залишається напруженою. Ажіотаж онлайн напередодні викликало поширене Telegram каналом NEXTA відео білоруських правоохоронців, як видається, з шевронами з російським прапором на грудях. Пізніше ці повідомлення було видалено. Оглядачі також уточнили, що на відео із буцімто російськими спецпризначенцями видно білоруських правоохоронців у новій уніформі, повідомляє «Голос Америки».


Російська служба «Голосу Америки» запитала експертів з питань Білорусі, які перебувають у Польщі, про імовірність появи у Білорусі російських «зелених чоловічків», тобто військових без розпізнавальних знаків (як це сталося в Криму напередодні його анексії росією).

Політолог Павло Усов високо оцінює імовірність такого сценарію.

«Причин тут дві. Перша: цих «зелених чоловічків» тобто, росгвардію або якісь спецзагони, може запросити сам Лукашенко у вигляді «братньої допомоги» у рамках договору про військово-технічне співробітництво союзної держави для встановлення порядку. Такий формальний механізм, на жаль, є, і росія може легально прийти до Білорусі. Це буде означати повну втрату Олександром Лукашенком контролю над ситуацією в країні і він буде в змозі правити тільки за допомогою російських багнетів», - вважає Усов.

А другий варіант, вважає оглядач, це повтор в окремих областях Білорусі сценарію ДНР/ЛНР, коли до володимира путіна можуть звернутися угруповання, що «самостійно» захопили місцеві адміністративні будівлі.

Натомість координатор громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Андрій Санніков скептично ставиться до можливості появи на території Білорусі «ввічливих людей» або «зелених чоловічків» з боку «східного сусіда».

«Я особисто такої небезпеки не бачу. А якщо у когось з'явиться така думка, то потрібно згадати, що Білорусь - це партизанський край № 1 у світі. Це - країна, яка не розгубила пам'ять про ці дії, і в кожній родині, напевно, є свої легенди про партизанський рух на території країни. І потім, я не бачу необхідності в цьому. Звичайно, якщо бути таким же неадекватним, як Лукашенко, то можна заслати «чоловічків», але це відгукнеться дуже сильно. У нас - жодних зачіпок, щоб вести справи за українським сценарієм, - немає ні Криму, ні Донбасу, які славилися сильною присутністю «русского мира» і відторгненням всього національного українського. А у нас якщо і мають місце відмінності між заходом і сходом країни, то вони не кардинальні», - констатує Санніков.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.