​У США різко обмежили діяльність анонімних компаній, через які впливові злочинці відмивали кошти

Нові законодавчі положення затверджені у США вимагають від компаній розкривати кінцевих власників-бенефіціарів. Цю інформацію отримуватиме FinCen, американська установа при Міністерстві фінансів США, що опікується боротьбою з відмиванням коштів. Дані не будуть наявні в публічному доступі, однак правоохоронці зможуть отримувати їх у відповідь на запити, повідомляє «Голос Америки».


Положення затвердили в рамках оборонного бюджету США (NDAA - National Defense Authorization Act) на наступний рік. Законопроект про оборонний бюджет вступає в дію після того, як Сенат США проголосував за подолання вето президента США Дональда Трампа. Голосування відбулось у перший день нового року, у п'ятницю. Перед тим вето подолала Палата представників США.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів привітав введення в дію нових положень, спрямованих на боротьбу з відмиванням коштів. «Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів неодноразово документував те, як багаті та впливові злочинці використовують анонімні компанії, щоб приховати свої статки, включаючи в розслідуваннях «Панамські документи» та данні FinCen 2020 року», - йдеться в повідомленні.

Директор Transparency International у США Гері Келмен назвав рішення історичним. Він заявив: «Дуже рідко, щоб такий простий захід обіцяв такий надзвичайний вплив».

«Припинення зловживань з анонімними компаніями-оболонками є надзвичайною перемогою для всіх, кого непокоїть шкідливий вплив корупції, - наголосив Келмен. - Це величезний крок вперед у подоланні незаконних фінансів всередині країни та у світі. Просто кажучи, корпоративна прозорість означає, що корумпованим керівникам та іншим злочинцям буде важче ховати вкрадені гроші у корпораціях із утаємниченою власністю».

Фото AP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.