​У США обговорюють «вражаючий документ» - спільну заяву Байдена та Зеленського

Головним документом зустрічі Байдена та Зеленського стала спільна заява президентів щодо стратегічного партнерства України та США.


Заява, що охопила широке коло питань, включаючи засудження агресії Росії, підтвердження опозиції до «Північного потоку-2», поновлення роботи Комісії стратегічного партнерства, допомогу в сфері безпеки, енергетики, співпрацю в кіберсфері, вже отримала схвальні відгуки оглядачів.

Кілька з них наводить Українська редакція «Голосу Америки»:

Спільна заява «справді вражає», твітує економіст Atlantic Council Андерс Аслунд. Він вказує на «навдивовиж потужні формулювання щодо «Північного Потоку-2» як «загрозу для європейської енергобезпеки». «Однак, робіть щось із цим» - закликає Аслунд.

Колишній координатор Держдепу з питань санкцій Деніел Фрід
назвав заяву «гарною основою для більш глибоких зв'язків», а також «важливою з точки зору цілі США у світі».

«Успіх України - центральний для світової боротьби між демократією та автократією», - цитує Фрід спільну заяву.

На думку Джонатана Каца з Американського Фонду Маршалла, заява відзначає «значний прогрес у поглибленні співпраці та можливостях розвитку відносин США та України».

А от щодо питання американської підтримки вступу України до НАТО, на важливості якого наголошував Зеленський перед зустріччю, воно так і не увійшло до спільної заяви. Формулювання в заяві обмежуються підтримкою «права України вирішувати своє майбутнє», включно з «прагненням вступу до НАТО», зазначається в інформації Голосу Америки.

У свою чергу, перед зустріччю президентів речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Білий дім «продовжує підтримувати і закликати НАТО до політики відкритих дверей», однак наголошує на значних реформах, які має провести Україна, щоб отримати членство.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.